Ocena kierowcy - Subaru Forester IV Terenowy

Europejczyk, ponad rok temu
Silnik 2.0 XT 240KM 177kW
Rok produkcji 2015
Subaru Forester IV Terenowy 2.0 XT 240KM 177kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Jest to moj kolejny Subaru Forester XT. Poprzednikiem przejeździłem bezproblemowo i bezawaryjnie 150 tyś km i nie miałem cienia wątpliwości że następnym moim autem będzie kolejny Forester XT. Trafił się zadbany i z małym przebiegiem ok 42 tyś. km, z polskiego salonu i w bogatszej wersji Platinium (poprzednik był w wersji Sport, czyli bez szklanego dachu, bez skórzanej tapicerki i skromniejszym zestawem audio). Przejechałem tym egzemplarzem ponad 10 tys. km i nie mam wątpliwości że w swojej kategorii cenowej model ten nie ma konkurencji.
Jeżeli kierowca wie, że w mieście to auto spali 10-11l/100km, zaś w trasie 9-10l/100km (jeżdżąc w trybie ekonomicznym) i nie robi z tego problemu, to pozostaje cieszyć się elastycznością, momentem obrotowym i dzwiękiem boksera..
Ze wszystkich znanych mi automatów CVT, ten w Subaru jest najlepszy, ale obiektywnie nie oferuje on osiągów jak chociażby automat w BMW E90 (którym jeździłem przed Subaru. Ponadto, wymaga pewnego przyzwyczajenia.
Bardzo dobry kompromis pomiędzy komfortem i sportem. Co ważne dla mnie, nie ma bawienia sie przyciskami w celu wybrania twardości zawieszenia.
Kanciastość Forestera oraz dużę szyby gwarantują bardzo dobrą widoczność oraz znaczna ilość miejsca dla 5 dorosłych pasażerów.
Ponadprzeciętnie dobra widoczność tak z przodu jak i z tyłu-co nie jest oczywiste np.w Alfa Romeo Stelvio
Intuicyjne ułożenie przycisków, i co dla mnie bardzo ważne, brak panelu dotykowego, którego subiektywnie nie lubię w samochodach.
Bez uwag, szybko i sprawnie załączająca się klimatyzacja tak w zimie jak i latem
Fotel kierowcy oraz pasażera oferuje komfortową ilośc miejsca. Brak tu komfortu foteli dostepnych np w Volvo XC60, ale jest ok.
Tu określiłbym go jako charakterystycznego dla swojej klasy.
Wbrew powszechnym opiniom, koszty przeglądów okresowych nie odbiegają od innych marek w danym segmencie auta.
Powód dla którego nabyłem kolejnego Forestera XT to własnie bardzo korzystny stosunek jakości do ceny. Za auto z silnikiem 2,0 i 240KM innej marki musiałbym zapłacić sporo lub o wiele więcej, a bezawaryjność tego auta jest dla mnie ważne.
Tak jak w poprzedniku, tak i w tym egzemplarzu miałem przygodę z nieszczelną klimatyzacją. I to wszystkie usterki w poprzedniku oraz w tym egzemplarzu. Zakładam że jest to jakaś przypadłość dla tego modelu.
Pełna bezawaryjność wczesniejszym ponad 150 tyś km i obecnym ponad 10 tys. km.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 XT 240KM 177kW [l/100km]

9,5