Ocena kierowcy - Subaru Outback I

Zenek, 8 lat temu
Rok produkcji 1997
Subaru Outback I 2.5 156KM 115kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : powtórzę jeszcze raz : klank silnika mnie rozwala :D
Karoseria : to tradycyjny japończyk czyli oba tylne błotniki już bierze ruda
zakochalem sie w tym aucie zaraz po odpaleniu silnika :)... w sumie został już przez kogoś dość dokładnie opisany, ja mam tylko skrzynię manualną, która nie sprawia żadnych problemów, może trochę zbyt mała dynamika jak na 150 KM, ale może tez dlatego że poprzednio jezdziłem autem mocniejszym i lżejszym... jednak dźwięk boxera bezcenny
2.5 litra, boxer... klank tego silnika nadal robi na mnie wrażenie, poza tym trudno coś o nim napisać, po prostu jeździ, nie ma znaczenia czy LPG czy Pb, tak samo zwawy, po prostu stare japońskie żelazo, które ciężko zepsuć
bez zarzutu, bez zgrzytów, bez wyskakiwania biegów, gładko i miękko
wygodniej (czyt. "miękcej", płynniej i tak dalej) niż w W-124 i wiem co piszę, bo miałem 3 Mercedesy, napęd 4x4 faktycznie trzyma drogi jak mało co... ale ale, wiem - minusem jest słaby promień skrętu i mnie osobiście tu trochę boli, wiem że napęd ma swoje ograniczenia, ale jeśli oceniamy to tu jest dość słabo
trochę małe lusterka, przy cofaniu jest mały problem
stary japoniec czyli prosto i tanio, do położenia przycisków trzeba się przyzwyczaić, plastiki o dziwo nie trzaskają po 18 latach użytkowania, trochę mały komfort pod łokciem
odkąd naprawiłem klimę jest dobrze, w zimie grzeje naprawdę dobrze, a podgrzewane fotele to jest rewelacja - 15 sekund i tyłek ciepły nawet w największy mróz :), aha - przednia boczna szyba tak sprofilowana, że wieje na szyję i plecy przy nawet małym uchyleniu okna, to nie jest dobre szczególnie przy większych prędkościach
Outback jest większy od Forestera, nie wierzyłem dopóki nie wsiadłem, niby zwykłe osobowe kombi a miejsca w cholerę z przodu, z tyłu i w bagażowym, poza tym w żadnym aucie nie dałem rady w poprzek przewieźć moich sprzętów... a w Outbacku się mieszczą :)
dla mnie dobre, przy wysokich obrotach trochę głośno, ale ja to akurat lubię
ktoś tam pisał, że jego Outnack (w automacie) pali 10 litrów w mieście... hmmm, no nie wiem, mój w manualu pali niecałe 11 LPG na trasie, a po mieście nawet 13, co w sumie i tak jest mało, permanentny napęd 4x4 jednak trochę ciągnie więcej niż na pojedynczą oś
nowe drogie, ale używane jak Outback I jest uważam jak znalazł, te auta są mało wyjeżdżone na naszych drogach bo są mało popularne, w sumie nie wiem czemu ludzie wolą VW i Ople, cenowo Subaru jest okej, części nie są drogie, zamienników też jest trochę, z drugiej strony po co one są, skoro to auto prawie się nie psuje :D
chłodnica mi strzeliła w te upały, ale chyba z mojej winy, bo przelałem płyn w chłodnicy, z innych usterek to kolumna kierownicy się "rozlała" - regeneracja to 400 zł, aha i klima też już działa, ale ja cenię ten samochód za prostotę w naprawach, niby już jest jakaś elektronika, ale tak naprawdę jej nie ma
trochę za długo szukałem tej chłodnicy, mam amerykańską wersję auta więc tu bym widział problem, poza tym brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 156KM 115kW [l/100km]

11,0