Ocena kierowcy - Suzuki Grand Vitara I Standard

AK, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2003
Suzuki Grand Vitara I Standard 2.0 i 16V 140KM 103kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
To auto terenowe przez dużę T, będą rozczarowani ci którzy oczekują szybkiego SUV-a do miejskiej dżungli i na poruszanie się tylko po drogach utwardzonych. Jeśli jednak zdarza Ci się jeździć po bezdrożach (np.z racji pracy w terenie), cenisz sobie możliwość dojechania prawie wszędzie i mieszkasz w okolicy gdzie drogi są różne to jest to BARDZO DOBRY SAMOCHÓD. P.S. Vitarą wyciągałem już z rowów wiele samochodów w zimie - możliwości tego pojazdu na śniegu i lodzie są naprawde niesamowite.
Troszke brakuje mu siły do tego ciężkiego auta, ale ogólnie ok.
Długie drogi prowadzenia lewarka, ale za to nie można pomylić żadnego przełożenia, włączanie napędu bez zarzutu.
Ten samochód to już chyba ostatni prawdziwie terenowy samochód, rama-blokady-sztywny mosty, na asfalcie na dziurach sobie nie radzi, gdy spadnie śnieg i droga oblodzona po załączeniu napędu można jechać naprawde szybko - dużo szybciej i bezpieczniej niż wszystkie osobówki razem z ich ESP, w terenie bez zarzutu ( troche sobie pojeździłem po ciężkim terenie góry lasy, łąki)
Bardzo dobrze
Wszystko na swoim miejscu
Climatronic dopiero na dłuższe trasy, denerwują mnie środkowe nawiewy których nie można zamknąć, poza tym jest bardzo dobrze
Dla mnie więcej niż potrzeba, z tyłu mogło by być troche więcej miejsca, siedzenia wygodne
Dobrze, głośno dopiero przy max.obr.silnika - lepiej niż w większości aut osobowych (np.dużo lepiej niż w Skodzie Octavi II)
Auto ciężkie, na bardzo długie trasy mam inne samochody, spalanie 8-12l zależy jak kto jeździ, ceny przeglądów na bardzo akceptowalnym poziomie, napraw BRAK
Za to cene nie ma lepszego samochodu terenowego
Nie mam do czego się "doczepić"
Żadnych poważnych usterek.

Suzuki Grand Vitara I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu