Ocena kierowcy - Suzuki Grand Vitara I Standard

fistacho, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Suzuki Grand Vitara I Standard 2.0 i 16V 140KM 103kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Kupowałem SUV-a więc ocenię jak SUV-a, spełnia wszystkie moje oczekiwania. Jest terenowa, rodzinna, ma fajowy wygląd i wyposarzenie. Spalanie i hałas nie grają roli w tej ocenie. Do cichej i ekonomicznej jazdy mam Peugeota 407 SW 2.0 HDI :-)
Silnik trochę za słaby jak na 4x4, ale w końcu nie po to kupiłem Vitarkę żeby się ścigać ;-), jak podkręcę obroty ponad 4000 to czuć te 140 kucyków. Generalnie auto raczej spacerowe do spokojnej jazdy. Moc wystarczająca do wygrzebywania się z błota przy włączonym reduktorze.
Skrzynia nie pracuje precyzyjnie ale można sie przyzwyczaić.
Doskonale trzyma się drogi, dosyć twarde zawieszenie ale chyba tak ma być w tego typu autku. Napęd na 4 koła rekompensuje brak ESP.
To jest SUV a więc nie ma co wymagać od okienek, ale lusterka :-), jak w ciężarówce.
Wygodnie i przytulnie, wszystko pod ręką, w standardzie sterowanie radiem w kierownicy, podłokietnik, ogrzewane fotele, szyberdach, przyciemniane szyby, duużo mejsca z przodu i z tyłu. Regulowane oparcia w tylnych siedzeniach. W tej cenie rewelacja.
Latem i zimą działa bez uwag.
Mam dwa samochody ale to Vitarki używam do wypadów z dzieciakami za miasto. Dużo miejsca, dobry dostęp do tylnych foteli, bagarznik większy od tego w RAV4. Z przodu wygodnie i wysoko.
Niestety tu nie mogę dać dobrej oceny, powyżej 120 km/h jest trochę hałasu, daje się we znaki przekładnia napędu na 4 koła. Ale i tak staram się jeździć wolniej bo ta cholera pali jak smok.
Trasa 140 - 160 km/h 12 - 14l Trasa 80 - 100 km/h 8 - 10l Miasto 10l Na pełnym baku da się zrobić 600 km po mieście.
Za tą cenę nie kupi się nic lepszego w tej klasie.
Nie doświadczyłem.
Nie doświadczyłem