Ocena kierowcy - Suzuki Grand Vitara II SUV 5d Facelifting

Marek, 13 lat temu
Rok produkcji 2009
Suzuki Grand Vitara II SUV 5d Facelifting 2.0 140KM 103kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : układ 4x4 działa sprawnie, z włączonym reduktorej jest taki kop, że aż ....
Świetne auto, jestem z niego zadowolony, wsiadam i jadę z przyjemnoścą
Najmniejszy wtedy silnik do wersji 5 drzwiowej - często słyszy się opinię, że to za mały silnik do tak ciężkiego samochodu, ale w mojej ocenie ten silnik daje sobie radę, jest elastyczny i dynamiczny, pracuje cicho.
Skrzynia ok, wydaje mi się, że jedynka jest trochę za krótka, co powoduje problem przy redukcji biegów. Napędy 4x4 działają bez zarzutu, reduktor \"wydrze\" ten samochód z każdej opresji. Jazda zimą w głębokim śniegu (nawet mokrym) i pod górę to przyjemność.
Świetny - myślałem, że przy wysoko położonym środku ciężkości będzie problem z szybkim pokonywaniem zakrętów, ale tak nie jest.
Super, do przodu i do tyłu - wysokie siedzenie ma swoje niewątpliwe zalety.
Brak jakichkolwiek uwag.
Fajnie działa automatyczna klimatyzacja, szybko się w zimie nagrzewa. Podgrzewane fotele w zimie to przyjemność początkowej jazdy w jeszcze zimnym wnętrzu.
Dla pasażerów z przodu i z tyłu wystarczająca - bagażnik mógłby być trochę większy ...
Zarówno od silnika jak i układu jezdnego dobre - przy większych prędkościach wyraźnie wzrasta hałas.
Niestety ta kategoria w przypadku tego samochodu psuje ogólny obraz. Z racji masy samochodu, typowo \"terenowych kształtów\" oraz stałego napędu 4x4 zużycie paliwa jest dość wysokie szczególnie przy jeździe miejskiej. Na tracie jest już nieco lepiej, ale jazda z wysokimi prędkościami powoduje znaczony wzrost zużycia. O kosztach przeglądów nic nie mogę powiedzieć ponieważ dopiero za kilka dni wybieram się na pierwszy płatny.
terenówki nigdy nie były tanie, ale myślę że udało mi się kupić go w miarę rozsądnej cenie
Nic się nie wydarzyło - przy niskiej temperaturze słychać skrzypienie plastików.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 140KM 103kW [l/100km]