Ocena kierowcy - Suzuki Grand Vitara II SUV

Rok produkcji 2005
Suzuki Grand Vitara II SUV 2.0 i 16V 140KM 103kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne
Dla mnie kompletne rozczarowanie, spodziewałem się fajnego suva , flagowca marki , wygodny samochód do jazdy, z zaszczepionym czynnikiem offroadowym. Dostałem auto proste mało wyrafinowane i toporne w obyciu. Świetnie wyglada , ale jesli chodzi o wrażenia z jazdy jest bardzo źle. Mam wrażenie ze kompletnie nikt sie nei napracował nad tym samochodem , aby sprawiał jakąś przyjemnosc posiadaczowi. Absolutnie w tym samochodzie nie ma żadnego smaczka który sprawia , że czujesz się wyjatkowy i inni tego nei mają. Audio to katastrofa. Przy prędkosci 130 km/h masz ponad 4 tys obrotów co sprawia ze przy normalnej autostradowej prędkosci czyujesz sie jak w startującym samolocie. Fotele sa tak koszmarnie wyprofilowane że masz uczucie jakbys siedział na zjezdzalni, w dodatku z niewielką możliwością regulacji. wszystkie elementy wyposażenia działaja , ale to ich działanie jest takie byle jakie. Inżynierowie nei wpadli nawet na tak prozaiczna rzecz jak umieszczenie lampki w schowku. W terenie się sprawdza, ale jesli myslisz o zakupie Grand vitary jako samochodu do codzienniej jazdy po płaskich cywilnych drogach bedziesz potwornie zawiedziony.
Na wolnych obrotach prawie niesłyszalny, jednak podczas jazdy potrafi hałasować. Kultura pracy akceptowalna. Fajnei współpracuje z gazem , jednak po dłuższym czasie może doprowadzić do wypalenia gniazd zaworowych. Bardzo kłopotliwa regulacja luzów zaworowych za pomocą płytek. Niezbyt wytrzymały łańcuch rozrządu, lubi pić olej
Na wolnych obrotach lewarek drga. Czasami problem z trafieniem z 2 biegu na 3. Katastrofalna synchronizacja 1 biegu z 2. Wsteczny też nie zawsze ma ochote wchodzić
Świetne zawieszenie, auto dobrze sie prowadzi, przyjemnie łyka nierownosci. Napęd 4x4 to zarówno plus jak i minus. W terenie i w zimie rewelacja, natomiast mocno podnosi spalanie i pogarsza osiągi
Auto świetnie wygląda, jednak zbudowane z cienkiej i korodującej blachy.
przód i boki fajnie, tył trzeba wyczuć
jest intuicyjnie
szybko się grzeje, chłodzi znośnie jak na swoje możliwosci. Zasada na jakiej działa tryb automatyczny jest tajemnica chyba nawet dla samych konstruktorów
Jest bardzo dobrze
Na niskich obrotach jest dobrze. Przy wyzszych prędkościach z uwagi na wysoka sylwetke i niskie przełożenia jest super głośno
raczej przeciętnie
w kwocie za którą macie toporną, wolna Grand vitarę , możecie kupic coś o wiele nowszego i przyjemniejszego w obyciu
nie miałem tego auta dłubo , kilka rzeczy się pojawiło , ale raczej tanio usunałem
Auto ma opinie bezawaryjnego , choć trapią go typowe bolaczki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 140KM 103kW [l/100km]

12,1