Ocena kierowcy - Toyota Avensis Verso

Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Toyota Avensis Verso 2.0 150KM 110kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko
Kupując auto w marcu 2005 nastawiałem się na coś z segmentu \"pseugoterenowców\" typu Kia Sorrento, Honda CR-V, BMW X3 etc. ale wystarczyła jedna rundka po mieście i kawałku obwodnicy testową Avensis Verso by zmienić decyzję i kupić tego oto vana. Gdyby wraz z Avensisem III wyszedł nowy Verso (nie Corolla) brałbym go w ciemno ale niestety, z racji zatrzymania produkcji trzeba będzie szukać innego auta.
Przyjemny silniczek jednak o zbyt małej mocy, przydało by się tak koło 200 KM w benzynie lub dieselek 2.2 177 KM. Poza tym, super !
Bez większych problemów, płynna zmiana biegów, bez szarpnięć.
Trzyma się tak jak powinien, bez przechyłów na zakrętach, całkiem precyzyjny. Pasuje do rodzinnego charakteru auta.
Zawsze jeździłem wysokimi autami ze względu na dobrą widoczność ale avensiska bije wszystkie poprzednie auta pod tym względem \"na głowę\" ! Rewelacja !
7 miejsc, mnóstwo możliwych kombinacji, spory bagażnik, pakowny i o regularnym kształcie.
Idealnie na rodzinne wypady z trójką wnuków i pełnym bagażnikiem.
Kiepsko, mogło by być lepiej.
Przy agresywnej jeździe koło 11-12 litrów w mieście to nie najgorszy wynik, na trasie schodzi do 9-9,5 l/100. Czyli także ładnie. Ceny przeglądów mieszczą się w średnim przedziale dla ASO Toyoty ale płaci się za kompleksowe usługi więc jest to akceptowalne.
Dostałem to czego szukałem w bardzo przyzwoitej cenie, 120 tys. zł za tak porządne auto jest w pełni akceptowalne. Brakuje mi tylko do szczęścia fabrycznej navi.
Pięć lat jazdy i jak do tej pory nic nie było naprawiane/wymieniane.
BRAK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 150KM 110kW [l/100km]