Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Toyota Avensis II 1.8 VVT-i 129KM 2002-2009 - Oceń swoje auto

Oceny Toyota Avensis II 1.8 VVT-i 129KM 2002-2009

2% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 17.04.2006 22:05:35 przez

przestałemm lubić ten samochód po 2 miesiącach gdy okozało się że muszę wymienić kolumnę kierownicy. czekałem na nią 3 miesiące. potem szybka wymiana tylnych wachaczy, stopionych przednich reflektorów, następnie zwiedzanie serwisów w połowie Europy ( Austria, Włochy , Francja)gdzie wszyscy mnie pocieszali że żółta lampka "CHECK ENGINE" to nic, można z nią jeżdzić. przejeździłem z e świecącą sięlampka ok 5000 km. W Polsce ok 1500 poniważ serwis nie otrzymał wiążąej informacji co zrobić z błędem sond lamda. byłem tak częstym gościem w serwisie , że hostessa więdziała jaka kawę lubię, i ile słodzę. potem wymiana mikroprocesora silinika, po 30 km "check engine" i po ok miesiącu katalizatora z sondami lambda.Od ok 5 tyś km mam spokój,ale czasu który spędziłem na dojazdach do serwisu nikt nie policzył. drżę na myśl , że za 6 miesiecy kończy się gwarancja. W czasie wakacji mówiono mi ,że jest to wina wyskokiej temp na południu Europy, w Polsce , że pownienem zminienić stację benzynową, a ja myślę , że powinienem zmienić samochód, na rzeczywiścei niezawodny.

dodano 30.04.2008 12:17:01 przez

Tylko dobrze a miałem nadzieje na bardzo dobrze kupując to auto. Branie oleju, zaparowane lampy tak, że woda ścieka po wewnętrznym szkle, no i podejście do tych problemów powala na kolana. Byłem w dwóch ASO i usłyszałem to samo. Silnik już po gwarancji więc branie oleju w ilościach 0,6l/1000km jest normą. Może poprzedni właściciel tez to usłyszał? Na wadę konstrukcyjna lampy nie ma żadnej reakcji...proponują wymianę na nową. Szkoda że muszę narzekać a nie cieszyć się nowym nabytkiem. Już tu opiniowałem na temat poprzedniej Primery i po zakupie muszę powiedzieć że do niej tęsknię! Na plus zaliczam małe zużycie paliwa, dobrego automata, cichy silnik. Obraz ładnego i przestronnego wnętrza psuje wyglądająca delikatnie tapicerka siedzeń. No i auto tej klasy nie może mieć zgniataczy jaj w bagażniku (tylko sedan)! Zresztą co napisałem możecie poniżej przeczytać w odpowiednich rubrykach. Zapraszam do lektury!!!

dodano 22.07.2014 11:43:03 przez

Auto bardzo porządnie zrobione. Porównywałem z konkurencją i wypada bardzo dobrze. Wiadomo zawsze są plusy i minusy ale Avensis daje radę. Silnik prężny i ekonomiczny, wnętrze świetnie wykonane i estetyczne, kufer spory. Zawieszenie również na plus. Przez 30tys. km przejechanych do tej pory po polskich drogach nie miałem awarii czy niesprawności a amortyzatory mam ciągle na 80%. Jedyne minusy dla mnie to jazda przy większych prędkościach, szczególnie na nierównych drogach, przestaje być przyjemna, głównie za sprawą wrażliwego układu kierowniczego i sporych bocznych oporów powietrza (silniejsze powiewy lubią przemieszczać auto). Układ kierowniczy daje się we znaki również we wszelkiego rodzaju koleinach, jest bardzo wrażliwy (szczególnie przy twardych oponach). Gdyby biegi wchodziły mniej opornie, również byłoby przyjemniej ale tutaj nie jest źle, w zasadzie tylko wsteczny mnie notorycznie drażni.

dodano 18.03.2005 18:08:47 przez

Zdecydowanie slogany reklamowe Toyota dotyczące jakości sie nie sprawdzają. Nie wiem jak z niezawodnoscią bo o tym to po kilku latach można napisać. Samochód ładny, da się nim oszczędnie jeździć ale. No właśnie. Masa drobiazgów od skrzypiącej deski rozdzielczej, przez skrzypiące uszczelki drzwi, stuki rolety bagażnika, stuki siedzeń, źle spasowanych elementów deski z drzwiami. Samochów po kilku kilometrach miał wymieniony alternator i kolumne kierownicy. Zwariować można. Serwisy warszawskie mają gdzieś uwagi klienta i twierdzą, że tak po prostu jest. Uszczelki mam smarować a na stuki deski pomaga głośna muzyka. Co wiecej dodać. Chyba tylko tyle, że na moje uwagi pracownica Toyota Motor Poland napisała tak: "Bardzo nam przykro, że nie jest Pan zadowolony z samochodu". Nic dodać nic ująć. Następnym razem kupie auto produkowane w Japonii a nie angielskiego "japończyka".

dodano 22.12.2005 13:03:22 przez

Moja ocena bazuje na porównaniu z Peugeotem 406 z 1997 r., którym jeździłem dotychczas i nadal uzywam. To porównanie wypada bardzo niekorzystanie dla Avensis. Kiepskie własciwości jezdne, fatalna jakośc materiałów wnetrza, fatalne wykonanie, kiepski sprzęt audio psują całkowicie moja opinie o tym aucie. Zalety do dobry silnik, duże wnetrzne i wg mnie bardzo ładny wygląd zewnętrzny. Niestety kupowałem "oczami", zwłaszcza mojej żony :). Przy zakupie nawciskano mi bajek o wysokiej jakości Toyoty itd. - nijak sie to ma do rzeczywistosci. Dziwię sie niektórym pozytywnym opiniom - może na kimś kto do tej pory jeździł autem nizszej klasy Avensis robi wrażenie. Dla mnie jest kompletną porażką. Odradzam stanowczo zakup tego auta, albo przynajmniej dokładne sprawdzenie co oferuje konkurencja w tej klasie.

dodano 04.04.2013 18:09:35 przez

Kupiłem to auto od drugiego właściciela, z przebiegiem 69.000 mil. Naprawdę auto było zadbane. Posiadałem wersję T3X. Ogólnie dobre auto, dobre wyciszenie, silniki w miare ekonomiczny, bardzo wygodny na dalekie trasy, byłem 3 razy w Polsce, w przeciagu roku, ponad 2000km w jedną stronę, fotele bardzo wygodne, i przyjazdne dla kręgosłupa. W miare nowoczesny wygląd, wytonowany, nie rzucający się w oczy. W środku wszystko na miejscu. Jednak jakość plastików przeciętna, ale ogólnie jest ok. Prowadzeni się jak dobry samochód, niezawodny, jednak nie daje dużej frajdy z jazdy, poprostu spokojnie od punktu A do B, nazywałem go trochę taczkami. Spokojnie bez emocji. Po roku czasu sprzedałem, znajomemu. Ogólnie polecam, jednak dla mnie to auto nie miało duszy.

dodano 06.08.2005 21:22:14 przez

mam wersję sol i za tą cenę mogłem kupić Paska golasa z silnikiem z przed 6 lat nie mówąc już o spalaniu każdemu polecam moja Ave pali do 8 L/100 km jeśli śmigam po warszawie , pod warszawskie przedmieścia p[obierają 7-7,5 L/100 km , na trasie od 6 do 8,5 L/100 jadąc zależnie 100 km/h lub 170 km/h generalnie revelka jak kolwiek mogło by to być tańsze , co do fascynatów importu gruzu z zachodu to tylko tyle - ktoś kto nie pojeżdził takim nowym samochodem nigdy nie będzie wiedział co to jest samochód współczesny , ktoś kto zamiast przyjemnego zapachu nowizny wiesza sobie hoinkę bo auto letko zawilgotniało jak stało u bauera nie zrozumie nigdy za co tak naprawdę się płaci kupując nowe autko

dodano 27.02.2008 18:38:06 przez

Toyota była o krok od stworzenia samochodu w polskich warunkach idealnego: ładnego, pojemnego, przyjaznego w obsłudze i dla portfela, omijanego przez szpanerów, co to dowartościowują się - tylko Niemiec (od kilkunastu lat byle jak klecony rękami Turków). Tymczasem wyszła klapa na własne życzenie. Co można wybaczyć producentom francuskim czy włoskim - tego Toyocie się nie wybacza. Dlatego, choć na codzień, gdy nic się nie dzieje, dobrze jeździ sie Avensis, to jednak ze względu na wpadki straciłem serce do tego wozu. Myslę o paroletniej Camry czy Lexusie GS. Dużo rzadziej się psują, części nawet tańsze, gdyby tylko mniej paliły... Diesla do nich nie ma, a do gazu nie mam przekonania...

dodano 14.04.2004 23:56:29 przez

Ogólnie auto bardzo ciekawe biorąc pod uwagę estetykę, prowadzenie, pojemność wnętrza. Wcześniej miałem Omegę B. Avensis w pewnych kwestiach jest lepszy od Omegi w innych jej nie dorównuje. Ogromny minus Avensis to tragiczna jakość i brak odporności na zarysowania plastików wyściełających część bagażową (kombi). Używanie fabrycznej rolety powoduje powstawanie na wspomnianych plastikach niemożliwych do usunięcia otarć i zarysowań. Obicie tkaninowe "desek" zasłaniających schowki w podłodze bagażnika już zaczyna się odklejać na brzegach. Za dużo elementów pozornie blahych oddano chyba do wykonania tanim kooperantom. To duży błąd Toyoty.

dodano 22.11.2003 11:40:51 przez

Przed kilkoma laty jeździłem dwoma toyotami. Potem przesiadłem się do vw passata a teraz ponownie do toyoty. Jest lepiej ale to nie jest tamta toyota. Firma przeceniła rankingi i popadła w samozachwyt. Dwny reżim technologiczny zniknął bezpowrotnie. A zastrzeżenia: 1) stuki i trzaski z okolic kolumny kierowniczej, 2) trzeszczące fotele, 3) trzeszczenie z konsoli i okolicy pod przednią szybą. Jak na 4000 przebiegu to wystarczy. Aż boję się pomyśleć co będzie później. Serwis, gdzie pojechałem z moim gwarancyjnym autem, bezradny jak małe dziecko (ponoć jeden z lepszych serwisów w Polsce!). Na dzień dzisiejszy - auta nie polecam!

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Infiniti Q50 HYBRID AWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 HYBRID AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Toyota Avensis, oglądali także

Dowiedz się więcej o Toyota Avensis

Przeczytaj o Toyota Avensis

Toyota Avensis Wagon - królowa poprawności
Toyota Avensis Wagon - królowa poprawności Niektóre samochody nie wyróżniają się z tłumu, nie szokują rozwiązaniami technicznymi, osiągami czy standardem wykonania. Potrafią przy tym zupełnie nie irytować swojego użytkownika. Jedną z kandydatek do tytułu królowej poprawności jest Toyota Avensis.

Toyota Avensis - zobacz filmy

Toyota Avensis Wagon 2.0 152 KM, 2013 - test AutoCentrum.pl
Toyota Avensis Wagon 2.0 152 KM, 2013 - test AutoCentrum.pl Toyota Avensis jest na rynku już od jakiegoś czasu i jest autem bardzo dojrzałym. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić wersję Wagon i przy okazji porównać ją do konkurencji z podobnej półki cenowej. Co z tego wyszło? Zapraszamy do oglądania!
Toyota Avensis Wagon - zapowiedź testu
Toyota Avensis Wagon - zapowiedź testu Już wkrótce na naszym kanale pojawi się test modelu Toyota Avensis Wagon, w którym sprawdzimy wszystkie jego wady i zalety. Subskrybuj nasz kanał i śledź naszą stronę, aby niczego nie przegapić!
Toyota Avensis Wagon 2.0 152 KM - acceleration 0-100 km/h
Toyota Avensis Wagon 2.0 152 KM - acceleration 0-100 km/h Dokładny pomiar przyspieszenia Toyoty Avensis Wagon z silnikiem 2.0 152 KM i skrzynią CVT.

Toyota Avensis II 1.8 VVT-i 129KM 2002-2009 203