Ocena kierowcy - Toyota Carina V Sedan

Silnik 1.6 i 16V 99KM 73kW
Rok produkcji 1996
Toyota Carina V Sedan 1.6 i 16V 99KM 73kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Awaryjność
Układ elektryczny : palacy się check engine,
Miałem dać b źle, ale może ja po prostu trafiłem na taki egzemplarz. Kupiłem samochód dwa lata temu za 4000 zł, pewnie tanio. Przez półtora roku wsadziłem w niego 4600. Nie pamiętam miesiąca abym nie był u mechanika. Po Toyocie zacząłem miło wspominać Lagune I. Samochód o niebo wygodniejszy, lepiej wyciszony, więcej palący, ale przez niecałe dwa lata miałem tylko dwa razy problemy z imobiliserem i niestety postępującą rdzą. Fotele w Toyocie twarde,nawet astra miała je wygodniejsze. . Toyota mało waży i przez to mało pali, osiągnięto to oszczędzając na wyciszeniu pojazdu. Carina V generacji to nie Japończyk a wyprodukowany w Anglii samochód marki Toyota. Doświadczenie z tym pojazdem zraziło mnie do marki, którą bardzo ceniłem. Jeżeli kiedykolwiek skuszę się na tą markę to wybiorę pojazd wyprodukowany w Japonii. Jak się cieszę, że pozbyłem się tej skarbonki bez dna. Niewygodny, psujący, źle wyciszony, mający problemy z ogrzewaniem
Silnik w miarę, nie mogę bardziej się wypowiedzieć ponieważ w mojej Toyocie był \"zmęczony\"
Biegi wchodzą średnio
Nadsterowny na zakrętach. Bywają problemy z maglownicą
Bardzo dobra do przodu, gorzej z wsteczną
W zimę zimno latem ciepło w kabinie. Żałuje, że nie miałem klimatyzacji
Bardzo dużo miejsca
Wyciszenie...hmm chyba raczej jego brak. Przy 120 za głośno.
Silnik oszczędny
Psuł się więcej razy przez dwa lata niż moja Laguna i Astra przez 4. Dzięki mnie mój mechanik mógł wyjechać sobie na dobre wakacje i zmienić samochód na lepszy. Z drobiazgów cięgna wycieraczek, wyskakująca sprężyna z tylnej klapy, wentylator chłodnicy, czujnik temperatury, sonda lambda
Psuł się więcej razy przez dwa lata niż moja Laguna i Astra przez 4. Dzięki mnie mój mechanik mógł wyjechać sobie na dobre wakacje i zmienić samochód na lepszy. Z poważniejszych usterek pompa wody, wtryski, tylne zawieszenie(miało prawo). Mała gumowa rurka biegnąca od głowicy do układu chłodzenia. Gumka koszt 20 zł wymiana 200. Maglownica do regeneracji, rozrusznik, alternator. Na sam koniec problemy z elektryką, palący się check engine.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 99KM 73kW [l/100km]

9,8