Ocena kierowcy - Toyota Carina V Sedan

lysy1233, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Rok produkcji 1997
Toyota Carina V Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : niskie spalanie i praktycznie bezobslugowosc, poza plynami i filtrami...
Karoseria : opuszczejase sie szyby i pierwsze slady korozji na dole drzwi
Silnik : powoli ubywa oleju
W swojej klasie cenowej i jakosciowej chyba scisla czolowka. Ekonomia,wygoda i cieszacy oko wyglad. Lepszy by byl silnik 2 litry i bogatsze wyposazenie,ale przynajmniej nie ma sie co psuc.
Poki co pracuje bardzo rowno i cicho. Powyzej 3000 obr dopiero zaczyna halasowac. 115 koni wystarcza do normalnej jazdy i naperno nie jest to mul. Niestety autko jest ciezkie i nie kazdemu da sie uciec:) Ale jazda jest przyjemna i wyprzedzanie nie stanowi problemu.Zauwazylem,z etroszke uleju ubywa,ale zwazywszy na przebieg,to nie jestem zaskoczony.
U mnie skrzynia chodzi perfekcyjnie. Biegi wchodzą bez trudu w odpowiednie miejsce. Przyspieszenia na 2ce są chyba najlepsze i można do 80km/h polecieć na tym biegu. Na 5tce można spokojnie jechać od 60-końca... ja nie jechałem szybciej niż 170km/h... Jakoś nie kręci mnie to, bo i autko nie jest do tego...
Sama przyjemnosc z jazdy. Trzyma sie drogi jak przyklejone. Uklad kierowniczy dziala precyzyjnie,a zawieszenie na tyle sztywne,ze mozna rozroznic rodzaj asfaltu pod kolami:)
Do przodu i na boki idealnie. Jednak przy parkowaniu tylem do dzis nie wiem kiedy sie zatrzymac... Kufer dosc daleko wystaje i nie moge do tego przywyknac. Ale w czasie jazdy lusterka i tylna szyba pozwala zobaczyc wszystko co dzieje sie z tylu. Brakuje tylko wycieraczki tylnej szyby,a by sie przydala.
Tu nie mam zastrzezen. Dla mnie wszystko pod reka i na swoim miejscu.
Nagrzewa sie bardzo szybko i w kilka minut jest goraco w kabinie. Swieze powietrze rowniez z latwoscia wpada do srodka. Jedynie do czego mam zastrzezenie,to nawiew w konsoli centralnej,ktory zawsze wpuszcza chlod do srodka. Wyjatkiem jest ustawienie nadmuchu na "srodek",wtedy jest cieple. Przy ustawieniu "na szybe","nogi" lub jedno i drugie dostajemy chlodem po twarzy. Latem jest to zaleta:) Szkoda tylko, że uszczelki się wykruszyły i zimą trochę dmucha mrozem:)
Miejsca jest ogrom. Kazdy chyba sie zmiesci. Zarowno z przodu jak i z tylu. Tu nie ma co sie rozpisywac,bo konstruktorzy popisali sie umiejetnosciami.
No tu jest juz gorzej. Ale w przypadku mojego autka,to zasluga poprzedniego wlasciciela,ktory zalozyl sobie sportowa koncowke wydechu. Przy najblizszej okazji pozbede sie tego. Wygłuszenie komory silnika też by mogło być lepsze...
Mam zalozony LPG i koszt przejechania 100 km wynosi okolo 18-19zl. Spalanie jeszcze nie przekroczylo 9 litrow na 100 km w jezdzie mieszanej. Nie mialem okazji wyjezdzic po miescie tyle zeby napisac o spalaniu maksymalnym,jednak mysle,ze 10 l lpg/100km to bedzie to. Ceny napraw tez nie przerazaja. A ceny czesci- rozrzad-160 zl,swiece zwykle po 10 zl,filtry do 20 zl,a z powazniejszych rzeczy,to nic jeszcze nie robilem.
Moim zdaniem ceny sa proporcjonalne do proponowanego komfortu i klasy auta. Oczywiscie warunkiem jest bezwypadkowosc i troska poprzednich wlascicieli. Bo jesli auto bedzie po powaznym wypadku,to juz zawsze cos po tym zostanie. Podobnie bedzie jesli ktos przez kilkadziesiat tys kilometrow nie zagladal pod maske,ale to juz winy ludzi,a nie maszym.
Tu tez wypada niezle,bo nie ma o czym pisac-czujnik otwarcia tylnych drzwi i to chyba wszystko. Poza tym tylko wymiany elementow eksploatacyjnych.
Mam nadzieje,ze tu nigdy nic nie wpisze... Mam auto od 24 miesiecy, przejechalem ponad 50 tys i nadal jest wszystko ok. Jedyna awaria, to pompa wody, ale był jeszcze oryginał Toyoty i wytrzymał 280 tys..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW [l/100km]

7,8