Ocena kierowcy - Toyota Carina V Sedan

DRAMEN, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Rok produkcji 1994
Toyota Carina V Sedan 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1992-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Zawieszenie rewelacyjne nie jest ani za miękkie(citroen) ani tez za twarde jak np. w vw.
Jest to mój drugi Japończyk wcześniej miałem Hondę Accord z której też byłem zadowolony.Natomiast jeśli chodzi o porównanie to oczywiście Honda dysponowała mocniejszym silnikiem co się przekładało na większe spalanie.Przeczytałem opinie i podszedłem do auta z niechęcią.Jednak pierwsze zaskoczenie to było zużycie paliwa o 20% mniejsze w porównaniu z Hondą.Bezawaryjność dobre własności jezdne oraz zawieszenie które mi odpowiada nie jest ona twarde ani tez miękkie.Szukałem auta ekonomicznego bezawaryjnego i jak na razie pomimo tego że użytkuje je dopiero 3 rok i ma ono przejechane 300 tyś km. nie mam z nim problemów oby następne było tak dobre jak te.Opinia o bezawaryjności Cariny się potwierdza.polecam!!!!!!!!!!!
Auto ,może nie jest demonem szybkości ale nie o to chodzi w dzisiejszych czasach.Jest za to oszczędne jeśli jeździ się na "zielonej kontrolce".Silnik elastyczny i jak trzeba można przyśpieszyć oczywiście kosztem spalania.Nie szukałem jednostki pod kątem osiągów tylko spalania.
Biegi wchodzą dobrze jak dla mnie.Nie można narzekać żadnych problemów ,ze skrzynia biegów nigdy nie miałem.
Jeśli chodzi o własności jezdne dla mnie rewelacja jeździłem Hondą Accord i tamto zawieszenie jak dla mnie było za sztywne.Carina trzyma się dobrze drogi i zawieszenie jest według mojej oceny rewelacyjne mam nadzieje że mój kolejny samochód bedzie miał podobne własności jezdne.
Jeśli chodzi o widoczność to jest ona bardzo dobra. Nigdy nie miałem problemów z widocznością z boku w tzw "martwej strefie"
Jeśli chodzi o ergonomie to jest bardzo dobra.Kierownice oraz siedzenia mogę dopasować do siebie więc odpowiada mi to autko jak najbardziej.Przyciski oraz przełączniki są umieszczone intuicyjnie.Jak na 17-letnie auto jest bardzo dobrze wszystko rozmieszczone.
Autko szybko się nagrzewa i przede wszystkim co ważne jest,nie parują szyby jak to ma miejsce w golfie kombi którego mam.Uważam że wentylacja jest rewelacyjna.
Niejedno auto w dzisiejszych czasach mogłoby pozazdrościć przestrzeni dla kierowcy oraz pasażerów .Ja potrzebuje dość dużo miejsca gdy siedzę za kierownicą.Jak dla mnie pełen komfort.
Jeśli chodzi o wyciszenie to nie należy Toyota Carina do najcichszych aut ale ja sobie z tym poradziłem kupując kilka mat wygłuszających i jest o wiele lepiej.Więc oceniam wyciszenie dobrze ale nie doskonale.
Jeśli chodzi o ekonomiczność to na swoim przykładzie mogę napisać ,że jest to oszczędne autko silnik nie sprawia mi problemów.Spalanie przy oszczędnej jeździe to 6,4 l/100 poza miastem w mieście 8,5. Jeżdżę raczej poza miastem więc średnie spalanie to 7,4 l.Uważam że jest dobrze.Na baku przejechałem w trasie 760 km(Skandynawia)i jeżdżąc Hondą Accord odczuwam różnice w zużyciu paliwa. Jeśli chodzi o przeglądy to co roku w grudniu na święta stawiam autko do sprawdzenia i jak na razie nic się w nim złego nie dzieje.Pasek wymieniłem wraz z pompa paliwa 2 lata temu z zawieszeniem nie mam problemu nic jak do tej pory nie wymieniałem od 3 lat.Ceny części to przykładowo za pasek rozrządu z napinaczem 130 zł więc niedrogo i założenie to 50 zł jak dla mnie ok. Oceniam ekonomiczność auta doskonale polecam je.
Jak najbardziej stosunek jakości do ceny pokrywa się z ceną auta.Auto jest ekonomiczne nie wymaga dużych nakładów pieniężnych.Ma swoje lata ale jest bezawaryjne i dla kogoś kto nie oczekuje osiągów tylko oszczędnej jazdy i wygody.
Nie miałem większych problemów z Carina. Nie zauważyłem też jakiś powtarzających się usterek.Opinie o niezawodności Toyoty jak najbardziej słuszne.Jeśli szukasz auta taniego,niedrogiego w eksploatacji to jest ono godne polecenia.Te auto się po prostu nie psuje. Mam nadzieje że kolejna Toyota którą na pewno kupie będzie tak samo niezawodna jak Carina.
Nie ma żadnych poważnych usterek w moim modelu pomimo przejechania już ponad 300 tyś km.Niezawodność jeszcze rodem z Japonii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW [l/100km]

7,2