Ocena kierowcy - Toyota Celica V Coupe

bobi, 19 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1991
Toyota Celica V Coupe 1.8 i 16V 115KM 85kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Jest jeden problem - jak wejdę do innego auta to mi się wydaję że do taczki wszedłem.
Pracuje cicho i równo. Bardzo łatwo się uruchamia zarówno w upały jak i 25 stopniowe mrozy. Badania na stacji diagnostycznej wykazują bardzo dobre parametry. Jak na taki mały silnik jest dość elastyczny. Najwyższy moment obrotowy przy około 3000 obr/min.
Nie ma najmniejszych kłopotów. Biegi wchodzą łatwo, bez zgrzytania, dość mały skok dzwigni.
Samochód prowadzi się wyjątkowo łatwo. Zawieszenie dobrze trzyma się drogi bez względu na prędkość. Jeżdżenie z prędkościami około 200 km /h nie było żadnym problemem. Promień skrętu 11m - czyli średnio.Jest komfortowy jak na ten typ samochodu. Nie wymieniono żadnego elementu zawieszenia w całym okresie eksploatacji. Badania na stacji diagnostycznej nie wykazały usterek.
Bardzo dobra do przodu i na boki, słaba do tyłu.
Dobre rozmieszczenie przycisków i dzwigni. Badzo dobrze "ułożona" kierownica.
Dobra wentylacja i ogrzewanie.
Z przodu super, z tyłu miejsca starczy na niewysokie osoby.
Trochę szumu od lusterek powyżej 150 km/h
Zużycie paliwa przy szybkiej jeździe około 9 l/100 km. Jężdżąc spokojnie można zejść poniżej 7 l/100km. Ostatni pomiar na pełnym zbiorniku wykazał 6.6 l/100 km - chyba dobrze? Zimą na krótkich odcinkach średnio 10. Ceny przeglądów - sorka - nie wiem, nie byłem. Napraw - nie miałem - też nie wiem. I NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA MIEĆ TAK DŁUGO JEDNO AUTO ALE TO FAKT. Olej i paliwo, tyle mu potrzeba.
Co mam jeszcze pisać - że dzieciaki nie chcą niczym innym jeżdzić a mechanicy na stacjach mowią, że ładne auto - nawet jeśli nie zarabiają na nim!
Chyba radio dzwoni trochę na dziurach.
Jedzie i nie staje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 115KM 85kW [l/100km]