Ocena kierowcy - Toyota Celica VI Coupe

srafik, 14 lat temu
Silnik 2.0 16V 170KM 125kW
Rok produkcji 1997
Toyota Celica VI Coupe 2.0 16V 170KM 125kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Jestem zakochany w tym aucie!
Silnik świetny. Kręci sie bardzo fajnie do 7500 RPM. Przy 7000 jest czerwona kreska. Nawet w miarę elastyczny jak na japońską wiertarkę. Po ściągnięciu rezonatora z nadkola i zamontowaniu wkładu filtra powietrza bawełnianego podczas przyspieszania ma piękny nieziemski dźwięk...
Skrzynia ma średnio długie przełożenia jak na miasto ale za w trasie wygodnie się jedzie. na dwójce kręci sie do ok 110. Jak dla mnie wolałbym aby była krótsza.
Świetnie się wchodzi w zakręty. Precyzja i radocha w jednym. Bardzo dobry kompromis jeśli chodzi o twardośc zawieszenia a komfort - super.
Jak to w dużym coupe z wielką maska i dupą - przeciętnie. Ale po paru dniach sie przyzwyczaiłem i złego słowa nie powiem.
Wszystko na swoim miejscu łącznie z kuferkiem ala podłokietnik. Lampka w schowku i w bagażniku. Lusterka w zasłonach na szybie kierowcy i pasażera. Otwieranie baku i bagażnika na wajchę pod fotelem. Regulowana wysokość fotela kierowcy. Jest dobrze.
Jest ok.
Z tyłu maks 170 cm.
Bardzo dobre. Mimo to ja lubie słyszeć ryk silnika więc usunąłem parę elementów wyciszających.
Jak na tą pojemność i tą moc to spalanie naprawde przyzwoite. W mieście w Krakowie 10-11. W trasie 8 litrów. Testy spalania uwzględniały spontaniczne upalanie silnika :) Zwykłe cześći eksloatacyjne nie są drogie. Polecam japońskie zamienniki tańsze 3 razy niż to samo w ASO. Do droższych zabaw należy zaliczyc zrobienie rozrządu i amortyzatorów.
Jesli chodzi o japońskie coupe z tych lat to w porównaniu do Eclipsa 2.0 albo Preludy 2.2 wychodzi najlepiej. Eclipse ma słabszy silnik i jest droższy. Prelude z kolei ma mocniejszy ale tez jest troche droższa i duzo tego jezdzi. Wg mnie najlepszy wybór to Celica - i ta oryginalność...
Jak narazie nic.
Jak narazie nic.