Ocena kierowcy - Toyota Corolla Verso E120

Silnik 1.6 i 110KM 81kW
Rok produkcji 2007
Toyota Corolla Verso E120 1.6 i 110KM 81kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : 1,6 a daje dużo frajdy z jazdy
Posiadam wersję po liftingu z 2008 roku z silnikiem 1.6 benzyna 110 km. Auto w zupełności dynamiczne do codziennej jazdy po mieście. Bardzo ekonomiczne. Spalanie średnio 7,5l na 100 km.Jestem zachwycony tym autem. Wersja Luna ze średnim wyposażeniem. Klima manualna z pięknym śliwkowym lub jak kto woli ciemno czereśniowym kolorem. Auto przestronne i wygodne. Funkcjonalność na 5. Posiadam wersję 7 osobową. Auto proste w konstrukcji z przebiegiem 165000 km działa pięknie i płynnie. Naprawdę polecam. Jeśli ktoś poszukuje auta rodzinnego i niezawodnego w tej klasie to tylko Toyota Corolla Verso. Tylko jedna rzecz trzeba znaleźć auto w bardzo dobrym stanie i zadbane z prawdziwą historią. Mnie się udało.
Tutaj same superlatywy. Silnik ma przebieg 165000 i żadnych problemów. Działa jak nowy. Mechanika prosta. Silnik 1.6 jest wystarczający do normalnej jazdy. Oszczędny i dynamiczny. Prosty w serwisowaniu.
Jest ok. Położenie lewarka super wygodne. Haczy mi czasem 3 ale być może to już sprzęgło daje o sobie znać. Biegi wchodzą z lekkim oporem co mnie akurat się podoba.
Zawieszenie jest pancerne. Proste w budowie. Dobrze wybiera nierówności. Jest nastawione na normalną jazdę. Prowadzi się pewnie nawet przy dużych autostradowych prędkościach.
Wersja Luna ma to co potrzebne w codziennym użytkowaniu. Klimatyzacja, pełna elektryka, podłokietnik, dobrej jakości materiały wykończeniowe. Nagłośnienie jest dobrej klasy. Można bez problemu zamienić na coś z panelem dotykowym. Konsola środkowa jest modułowa więc jak ktoś chce nie ma problemu zamontować tablet na Antku albo sprzęt wysokiej klasy. Miejsca jest dużo nawet dla dwumetrowca. Auto wystarczająco ciche. Subiektywne wrażenie większej ciszy przy prędkości powyżej 120km/h
Wszystko na swoim miejscu, w zasięgu ręki. Dużo schowków. Kierownica skórzana, wielofunkcyjna. Urządzenia pokładowe i ich rozmieszczenie są intuicyjne. Szybko można się w tym aucie odnaleźć.
Bardzo dobrze grzeje i bardzo dobrze chłodzi. Nawiewy z dużą regulacją rozmieszczone tam gdzie trzeba. Auto nie paruje a jeżeli już, to wentylacja bardzo dobrze sobie z tym radzi.
Przestrzeni jest mnóstwo. Auto wręcz idealne dla 5 osobowej rodziny. Trzeci rząd siedzeń trzeba traktować jako awaryjne dla dorosłych na krótkie trasy. Dla dzieci w sam raz. Bagażnik wystarczający. Wózki, zakupy itp. rzeczy spokojnie się mieszczą.
Tutaj mogło być lepiej. Jest komfortowo ale nie tak jak w Lexusie ale czy to wada? Zawsze można auto dociszyć stosując maty wygłuszające w drzwiach. Jest ok.
Tutaj same superlatywy. Świadomie wybrałem benzynę. Kto teraz kupuje używanego diesla. Chyba jakiś masochista. Spalanie średnie w mieście 7,5l. Autem jeździ głównie Żona z dziećmi i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Serwisowanie auta nie odbiega od normy aut w tej klasie. Bardzo duży wybór bardzo dobrej jakości zamienników. Większość wymian materiałów eksploatacyjnych można zrobić we własnym zakresie. To proste i nieskomplikowane mechanicznie auto i to jest bardzo duża zaleta. Szczególnie dziś.
Auto się ceni na rynku wtórnym, ale coś za coś. Płacimy nieco więcej niż auta konkurencji w tej klasie aut by potem mieć święty spokój. To duża wartość dodana.
Jak dotychczas nic w tym temacie. Wszystko działa jak należy. Tutaj widać dbałość Toyoty o maksymalnie niezawodne komponenty. Może stylistyka nie powala, ale prostota rozwiązań dla mnie to ogromna zaleta.
Nic się nie dzieje. Po 165000 km silnik czysty, osprzęt bez zarzutu. Zawieszenie na ścieżce testowej w bardzo dobrym stanie. Elektryka i elektronika auta działa bez problemu. Super udane auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 110KM 81kW [l/100km]

7,7