Ocena kierowcy - Toyota Corolla Verso E120

Janek, 17 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2001
Toyota Corolla Verso E120 2.0 D-4D 90KM 66kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Tak naprawdę, to serwis. Toyota WSZYSTKO robiła na gwarancji. Kiedyś najechał na mnie przy małej prędkości samochód. Ponieważ nic się nie stało, więc poprostu się rozstaliśmy. Dopiero później zauważyłem, że nie działają czujniki parkowania... W serwisie powiedzieli, że wymienią je na gwarancji, mimo że uczciwie powiedziałem dlaczego nie działają. Nauczyłem się dwóch rzeczy: nigdy nie rozstawać się "po prostu" po stłuczce, oraz że w serwisie Toyoty naprawdę zależy im na zadowoleniu klienta.
Inne : Trzeszczące uszczelki drzwiowe (po przebiegu ok. 15tys km)
Polecam bardzo serdecznie każdemu.
Bardzo sympatyczny silnik. Potrafi być wyjątkowo oszczędny przy spokojnej jeździe, ale potrafi sympatycznie "wciskać w fotel" przy jeździe agresywnej. Żadnych usterek.
Rewelacyjna. Krótkie skoki i krótka dźwignia pozwalają na szybkie zmiany biegów.
Samochód świetnie trzyma się drogi. Można pokonywać bardzo stabilnie ostre zakręty przy dużych prędkościach. Układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny, chociaż wspomaganie mogłoby działać odrobinkę mocniej. Bez problemu można wykonywać gwałtowne zmiany kierunku jazdy (np. omijanie dziur :-)) bez ryzyka rozbujania samochodu.
Bardzo dobra. Ocenę obniżam za bardzo masywne słupki tylne. Utrudnia to manewrowanie do tyłu.
Bardzo dobrze przemyślane wnętrze. Możliwość regulacji kierownicy w obu płaszczyznach. Bardzo dokładna regulacja foteli (niektórych może drażnić, ale mi bardzo odpowiada). Dźwignia zmiany biegów jest w bardzo dobrym miejscu, niedaleko od kierownicą, pod samą ręką, kiedy korzysta się z podłokietników. Duża ilość schowków w samochodzie pozwala rozmieścić mnóstwo drobiazgów. Podłokietniki się przydają, ale nie są przemyślane. Są zbyt krótkie i twarde. Szkoda. Brak też regulacji podparcia odcinka lędźwiowego.
Bez zarzutu. Klima działa bardzo dobrze, szyby nie parują. Szkoda, że nie ma wentylacji tylnej części pojazdu.
Rewelacyjna. Naprawdę jest mnóstwo miejsca i z przodu i z tyłu. Jeździłem również BMW E60 (piątka) i ze zdziweniem zauważyłem, że jest w nim wyraźniej mniej miejsca! Gdy się podróżuje w 7 osób, wówczas robi się troszkę ciaśniej.
Bardzo dobre, może nawet za dobre :-) bo łatwo jest się zagalopować i zbytnio rozpędzić.
Pod tym względem rewelacyjny silnik. Jest powalająco ekonomiczny. Można spokojnie do 5 l w cyklu mieszanym. Bardziej żywiołowi kierowcy oczywiście zapłacą więcej na stacji, ale nawet przy dynamicznej jeździe po Warszawie silnik zadowala się poniżej 7l/100km. Brak jakichkolwiek usterek silnika i oby tak dalej. Ceny przeglądów porównywalne z innymi markami.
Cena nie jest niska jak za samochód tej klasy, ale należy pamiętać niesamowitej niezawodności tego samochodu.
Zupełne drobiazgi. Uszczelki drzwiowe zaczęły trzeszczeć po przebiegu ok. 15tys km. Po przebiegu ok. 65tys km pojawiły się lekkie gwizdy na jałowych obrotach z układu wydechowego (przy rozgrzanym wydechu). Wszystkie, nawet najdrobniejsze usterki Toyota naprawiała na gwarancji (nawet usterki wynikające ewidentnie z winy użytkownika).
Absolutny brak jakichkolwiek usterek, mimo tego że samochód jeździ dużo. Obecnie ma już ponad 86tys km.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 90KM 66kW [l/100km]

6,2