Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

dzejkob213, 8 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 97KM 71kW
Rok produkcji 2003
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW 2001-2009 - Oceń swoje auto
Inne : To, że jest to pancerne auto. Nie psuje się w nim nic, odpala przy -10, i przy 35. Nie da się tego auta zepsuć. Po prostu Toyota.
Karoseria : Lekka rdza
Dobre auto, nie sprawiające problemów przy użytkowaniu, praktycznie bezobsługowe, z drobnymi wadami. Ogólnie świetny samochód do miasta, jeśli ktoś chce samochód który nie będzie problematyczny
Posiadam silnik 1.4VVti, oleju nie bierze ani grama - jak dbasz tak masz, ja kupiłem auto od dziadka który kupił je w salonie w moim mieście, więc nie ma z tym problemów. Problem jest za to z mocą - 97km, ale momentu, niestety, praktycznie brak. wyprzedzanie tym autem przy 100km/h to śmierć w oczach
Skrzynia biegów to jedyna poważna wada tego auta. "1" da się zapiąć dosłownie przy 20kmh przy użyciu siły. Wsteczny wchodzi raz na dwie próby. Nie licząc tego - skrzynia jest ok. Ale warto dodać, ze to też zależy od egzemplarza
Auto prowadzi się trochę jak taczka, jest bardzo podsterowne, ale o dziwo przewidywalne. Wspomaganie elektryczne jest dobrze wyważone, czuć co dzieje się z kołami bardzo dobrze (ja np. bez problemu czuję kiedy ucieka mi już przód). Zawieszenie raczej twarde niż miękkie, ale ogólnie na plus.
Nie mam większych zastrzeżeń, nie licząc dość sporych słupków A
Nie mam tutaj nic do zarzucenia, ot zwykły kompakt pod tym względem. Schowków jest sporo i są duże, z tyłu są nawet uchwyty na picie (mam wersje 3D)
Co tu pisać - wszystko ok, auto rozgrzewa się dość długo, niemniej nie ma w tym nic dziwnego. Klimatyzacja po 13 latach chłodzi nie gorzej niż w nowym volvo s80.
Jest świetnie. Auto jest naprawdę BARDZO przestronne, 4 osoby spokojnie mogą nim jechać (wersja 3 drzwiowa!)
Jak mieszczuch - 120kmh na autostradzie hałasuje, powżyej 140 nie da się jechać, ale w mieście - jest normalnie.
Auto od 13 lat nie zepsuło się ANI RAZU! Po 233.000km mam oryginalne zawieszenie, większość żarówek, tylko tarcze i klocki inne, ale to wiadomo. Niemniej - samochód przy jeździe dynamicznej pali ok 10l/100km, jeśli jeździmy normalnie to około 8.5l/100km No, ale nie psuje się wcale
Ciężko mi się tutaj opowiedzieć, bowiem ja za niego zapłaciłem 8100zł. I za te pieniądze - nie kupiłbym nic tak pancernego!
Brak JAKICHKOLWIEK usterek przez 13 lat i 233.000km
Brak JAKICHKOLWIEK usterek przez 13 lat i 233.000km