Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

PrzemoC, ponad rok temu
Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie i ochota do pracy. Na trasie Wałcz Poznan sam bez klimy przy 20stopniach 3.6. Trasa Poznan- morze w 4 osoby dorosłe z klimą 4. Średnio w lato trochę trasy i miasta 4.5. Zima ta sama jazda 5.5. Trasa do 150 ale nie wolniej niż 140 wychodzi 6.1
Super auto. Ładne, przyjemne w prowadzeniu, nie rdzewieje, nic w nim nie męczy na dłuższa metę a rano ochoczo odpala i zawsze chętnie do niego wsiadam. Miałem wiele aut a jako lakiernik miałem kontakt ze wszystkim do tej pory i szanuje ten produkt.
Na trasie trzymam 140-150 i idzie jak burza. Brak dpf-u to mega zaleta. Nie bierze praktycznie oleju. Odpala zawsze jak nowy. Zero wycieków. Przyspieszenie wystarczające do normalnej jazdy.
Sławna skrzynia MMT. Gorsza od hydraulicznej ale zawsze lepsza od manuala. Nie wiele gorsza trzeba podkreślić jeśli chodzi o komfort. Na pewno ekonomiczniejsza bo ma małe opory i auto mało pali.
Na trasie Ok. W zakrętach tez fajnie.
Zero rdzy
Trochę nisko linia dachu nachodzi na oczy ale ja mam 190cm wzrostu wiec to jest maks na to auto. W Audi A3 duuuzo gorzej
190cm mojego wzrostu jeszcze jakoś wygodnie upycham, na tyle ze o tym nie myśle.
Jest działa jak trzeba
Z przodu jest. Z tylu tez. Bagażnik pomieści wystarczająco dużo
Powyżej 110 zaczyna słychać silnik i wiatr ale trasy Po 300-700km może robić.
Tylko to co się zużywa tak czy inaczej. Ostatnio nowe sprzęgło z dwumasa i łożyskami pojechałem z Poznania do Wrocławia bo tam jest spec od Japończyków tu wszyscy próbują Cię oszukać. Wydałem trochę kasy ale jest solidnie zrobione. Pierwsza naprawa od 4 lat
Jeździmy i jeździmy i porównujemy się do sąsiadów ale ogólnie to bez wydania 50 tyś więcej nie ma co szukać
Nie ma fochów. Wogole
Ani razu