Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Hatchback

skryba, 18 lat temu
Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2004
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Samochód oceniam na piątkę w skali od 0 do 5. Nic dodać i nic ująć. Trochę go poprawiłem - wewnętrzne boki drzwi otapicerowałem skórą (auto ma spojlery boczne i wygląda zewnętrznie bardzo atrakcyjnie) a zatem materiał nie brudzi się od rąk. Założyłem też osłony na przednie-boczne szyby (auto dwu drzwiowe a ja posiadam klimę manualną lecz lubię jeździć z lekko uchylonymi przednimi szybami)
Świetny, przestronny i zrywny samochód miejski , lecz także świetnie spisujący się w trasie. Obsługa serwisowa znakomita na terenie Gdyni (jestem pod wrażeniem szczególnie po fatalnej obsłudze z Fiata) . Nic się nie dzieje, autko chodzi jak szwajcarski zegarek.Mogł by być troszkę cichszy na III biegu, ale dla mnie to nie jest feler. Szczególnie bardzo udana dodatkowo wizualnie wersja Dynamic. Lubi wysokie obroty. Przy silniku 1400 ccm na autostradzie osiągnąłem prędkość 200 km/h przy czterech dorosłych osobach.
Biegi wchodzą miękko i precyzyjnie , bez zgrzytów i zacięć . Wchodzą krótko i szybko jak w sportowym samochodzie - ocena na piątkę
Do prędkości 180 km/h autko trzyma się drogi jak przyklejone. Trochę głośny przy jeździe na bruku. Ogólnie- bardzo dobrze
Widoczność z przodu doskonała, z tyłu dwa martwe pola od szerokich słupków . Doradzam zamontowanie czujnika parkowania
Siedzi się w samochodzie jak w fotelu lotniczym. Wszystko jest pod ręką a mam tylko 180 cm wzrostu. Ergonomia jak dla mnie na piątkę z plusem
Wentylacja pracuje wydajnie, lecz mogła by być troszkę cichsza szczególnie na czwórce. w sumie jednak - w porównaniu do Fiata to rzecz nie porównywalna
Przestrzeń niczym w autobusie. Zarówno wysokość jak i odległość nóg do oparć przednich foteli przy maksymalnym wychyleniu przednich foteli - wręcz komfortowa
Głośność w kabinie "kulturalna" podczas jazdy spokojnej. Przy maksymalnych przyspieszeniach ( szczególnie na trójce) silnik slychać trochę głośniej , ale ogólnie jest super.
Zużyce paliwa zgodne z wartościami podanymi przez producenta , ale jest bynajmniej "coś za coś"
Pewnie, że bym chciał to auto za mniejsze pieniądze, ale i tak jest ono warte tych zapłaconych - szczególnie w porównaniu z wyposażeniem i cenami aut innych marek. Obecnie noszę się z zamiarem zakupu Yaris dla żony. Od Toyoty już chyba nie odejdę.
Jak do tej pory to jest przez 1,5 roku eksploatacji nie nawalilo mi dosłownie NIC !!! no , może poza jednym - zestawem glośnomówiącym do tel. komórkowego, który dodatkowo zamówiłem, ale to przecież nie jest auto.
Zero usterek mechanicznych- tfu! jak do tej pory ! Jak już wspomniałem, jestem pod wrażeniem srwisu Toyoty tak w Chwaszczynie, jak i w Rumi. Kultura, wysoki poziom, grzeczni i sympatyczni od momentu przyjęcia samochodu do przegladu, po przez mechaników aż do wydania autka. Auto wydają umyte, z umytym silnikiem i odkurzone !!!

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 90KM 66kW [l/100km]

7,7