Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Sedan

Bryan - w razie pytań piszcie- b.r.y.a.n@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Toyota Corolla IX (E12) Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Toyotka generalnie jest bardzo dobrą propozycją dla ludków ceniących sobie trwałość, stonowanie i ogólną stabilność. Inne firmy mają fajne rzeczy np. focus - zewnątrz mój faworyt przy decyzji o zakupie nowego autka, kiedy zajrzałem do środka - łuki na desce i te wszystkie krągłości mnie przeraziły a pozatym po bliższym przyjżeniu szczegółom przypomniał mi sie scorpio którego miałem kiedyś (największe gówno jakie miałem) niewiele zmienili od tamtego czasu (10 lat). Fiat - no koment poprostu włoski shit. Renault - euro-ncap 5 gwiazdek fajne prowadzenie, wszystko leciutko działa i w porównaniu - toyota to topór ale to renault ma non-stop problemy z cewkami zapłonowymi elektroniką w dieslach itd. mając renault niezdecydował bym się na podróż np. do hiszpanii. Peugeot - największe wnętrze w klasie... i nic pozatym. Mazda - za droga. Golf - kiedy kupowałem corolle niebyło jeszcze golfa V, teraz pewnie bym o nim pomyślał bo jest naprawdę OK! (jeżdżę nim w pracy) ale wtedy kojażył mi sie z "fajnymi" chłopakami w dresikach i tyle. Seat - tak samo jak ze skodą twierdzę że ludzie za bardzo podniecają się tymi markami wmawiając sobie że jeżdżą volkswagenem (jak by ta firma była wzorcem) nic ciekawego oprócz bagażnika w octawi i leona w wersji cupra-R. Podsumowanie: Mimo że corolla ma swoje minusy min.: -nieduże bagażniki -kiepskie wyciszenie wnętrza -nienajmocniejsze dwu-warstwowe lakiery (odchody ptasie) : to naprawdę dobry samochód można całą sytuację porównać do szukania kobiety czy faceta (dla Pań) życia oceńcie sami czy chcecie wypicowaną na pierwszy rzut oka super postać która za plecami dorobi rogi po samą podłogę, a może strong woman do wysyłania po zakupy i rodzenia dzieci, ostatnia opcja to fajna nierzucająca się w oczy kochająca kobieta której ineligencję i stabilizację przy niej napewno docenicie w miarę upływu czasu.
silnik to duża rewelka w porównaniu do innych producentów (najprawdopodobniej najlepszy), im więcej daje mu obrotów tym lepiej chodzi tylko lekki kłopot z wyciszeniem kabiny przy wysokich obrotach.
Dobre w miare krótkie precyzyjne skoki i całokształt niby ok. ale czegoś jej brak
Bardzo przyzwoicie mam kolegę z taką samą corolką, zrobił już 120000 a zawieszenie dalej jak nowe i to przy naszych drogach.
Niby wszystko super, ale słupki przednie i tylne mocno utrudniaja wid. zwłaszcza przy dojeżdżaniu do pasów na łuku jezdni, nadchodzących pieszych naprawdę czasem nie widać. Ale to słaby punkt wszystkich kompaktów.
Niektórzy narzekają że deska i wnętrze w corolli jest nudne, to prawda nie są to fajerwerki jak na przykład w focusie ale dostęp do wszystkiego jest tak dobry że po chwili kiedy ją tylko kupiłem na pamieć sięgałem po wszystko. I jest jeszcze jedna rzecz w reście kompaktów tej klasy te wszystkie "ciekawie" zrobione deski zaczynają trzeszczeć, odpadają różne pierdoły itd. (zwłaszcza u francuzów i włochów) a w toyce NIE!!!
Było by super gdyby zrobili nawiewy na tylne szyby bo w zimę albo w czasie deszczu przy wyłączonej klimie przewożenie pięciu osób jest możliwe tylko przy używaniu gąbeczki vileda.
Niektórzy w tej klasie mają lepsze wyniki, zwłaszcza peugeot 307.
Kiepskie wyciszenie wnętrza które daje o sobie znać zwłaszcza przy wyższych obrotach i prędkościach. Peugeot LEPSZY!!!
Bardzo dobrze, kiedy bedziecie chcieli liczyć na małe spalanie to przy łagodnej jeździe jest najlepsze w klasie.
Toyota i tylko toyota!!! jeśli chodzi o bezawaryjność niema sobie równych. Mam nadzieję że kiedyś taka rzecz jak bezawaryjność wejdzie na listę kryteriów przy wyborze samochodu roku itd. a wtedy toyotki skopią tyłki tym wszystkim francuzkim i włoskim awaryjnym niemożebnie "dupowozikom"
Toyota i tylko toyota!!! jeśli chodzi o bezawaryjność niema sobie równych. Mam nadzieję że kiedyś taka rzecz jak bezawaryjność wejdzie na listę kryteriów przy wyborze samochodu roku itd. a w tedy toyotki skopią tyłki tym wszystkim francuzkim i włoskim awaryjnym niemożebnie "dupowozikom"

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 110KM 81kW [l/100km]

6,8