Ocena kierowcy - Toyota Corolla VII Kombi

kubakurek@o2.pl, 12 lat temu
Silnik 2.0 D 72KM 53kW
Rok produkcji 1994
Toyota Corolla VII Kombi 2.0 D 72KM 53kW 1991-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Zajebisty i tyle. Pomimo śmiesznej mocy, oferuje wystarczającą do miasta dynamikę, mało pali, jeździ do śmierci.
Karoseria : Rdza
Zawsze odpala, przy -30 wsiadam, biorę kable i jeżdżę uruchamiać znajomych-Alfy, Focusy, cuda wianki nowoczesnej technologii. Auto po prostu świetne dla takiego gościa jak ja. Odpala, jeździ, nie psuje się.
Jest głośny - to fakt, ale zawsze pali od strzała, nie słychać nawet jednego obrotu rozrusznikiem i chodzi ja zegarek, równo i klekocząco:) Nowe diesle czasem zimą łapią na np. 3 garnki, coś piszczy, zgrzyta, dzwoni, a tu nic...pyk i działa, niezawodnie. Elastyczność jak to w dużym dieslu, koni mało, ale elastyczność wzorowa, na trójce ja w bezstopniowym automacie CVT:) od 10km/h do 70km/h, pięknie.
Bez zastrzeżeń, biegi wchodzą jednym palcem i pewnie, nie ma wątpliwości, czy wskoczył, czy nie, zawsze jest dobrze.
Proste zawieszenie, na nierównościach plomby nie wypadają, na autostradzie można bez strachu rozwijać normalne przelotowe prędkości, to nie jest auto do sportu..:)
Przy moich marnych 176 cm wzrostu nie mam problemu z widocznością w żadnym kierunku, to chyba kwestia indywidualna, ja z reguły widzę w każdym aucie to, co powinienem, lusterka, szyby, wyczucie...da się.
Kierownica tam gdzie w każdym aucie, a poza tym, to niewiele jest do wciskania, niech pomyślę:awaryjne pod ręką, ogrzewanie tylnej szyby też, kierunki jak w większości aut,korbki do szyb tam gdzie ich szukam, ręczny tradycyjnie...:) O, jest jedna rzecz, która mi nie pasuje - przy włączaniu spryskiwacza nie włączają się automatycznie wycieraczki, trzeba samemu...
Nie ma klimy, więc latem jak w każdym nieklimatyzowanym aucie, ale zimą to sauna, gorąco jak w piekle.
Wyciszenie? hahahaha... dobre sobie, moja wersja jest uboga, nie została w to wyposażona:)
Pali mało, 5-7 litrów, mi się jeszcze nie popsuła, ale sprawdzałem ceny części przed zakupem - tarcze,klocki, zawieszenie, to normalnie, ani drogo, ani tanio. Mam nietypowa wersję kombi i szukam tylnej klapy, bo poobijana, poszpachlowana i powiem szczerze, że nie znalazłem na żadnym szrocie w moim 100 tysięcznym miasteczku, ani nawet na Allegro. Znalazłem cwaniaka, który chciał 500zł, ale niech się dyma:) Do popularnych wersji nadwoziowych części w przystępnych cenach bardzo dużo,do wyboru, do koloru.
Czasem są absurdalnie wysokie ceny, ja swoją od znajomych kupiłem za grosze w sumie, ale w ogłoszeniach, to ceny windują pod samo niebo...Ja w sumie wiem dlaczego:)
Pompka do spryskiwacza - na Allegro 40 zł oryginalna używka, robocizna - 5 minut samemu:)
Nic

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 72KM 53kW [l/100km]