Ocena kierowcy - Toyota Hiace IV

miro, 13 lat temu
Silnik 2.4 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Toyota Hiace IV 2.4 TD 116KM 85kW 1995-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : mocny i niezawodny. Pali zawsze nawet w największy mróz od pierwszego obrotu. Śmiać mi się chce gdy słyszę zdychające rozruszniki w fordach czy VW już przy małym mrozie. Z drugiej strony nawet największy upał i obciążenie nie jest w stanie podnieść wskazówki temp silnika powyżej poziomu. Niezawodność w pełnym słowa tego znaczeniu
Oceniam w kategorii samochód dostawczy. Wcześniej przez 4 lata jeździłem Hiace D4D z 2002 roku jako służbowym. W firmie oprócz kilku Hiace jeździły też Transity, Nissany Primastar i VW T4. Wszystko się psuło, było cofane z przeglądów, stawało na drodze - wszystko oprócz Hiace. Chcesz mieć spokój? Kup Hiace. To samo mówili mechanicy serwisujący auta w firmie. Potwierdzam to po 7 w sumie latach użytkowania i przejechanych ponad 100 tyś km.
Turbo pięknie pracuje. Silnik z kategorii miliona kilometrów bez zaglądania. Znakomity wół roboczy. Potrafi pociągnąć nawet 5 ton (3 tony DMC + 2 tony na haku choć nie testowałem to jestem w stanie uwierzyć że potrafi). Regularnie olej i filtry a odpali zawsze i za pierwszym obrotem.
precyzyjna i łatwa w przełączaniu, niezawodna jak reszta samochodu.
rewelacja. Amortyzatory w corocznym badaniu nie wykazują zużycia. Auto trzyma się drogi w każdych warunkach, odporne na polskie dziury
Bardzo duże lusteka, nadwozie łatwe do opanowania. Nauczyłem się parkować i cofać na lusterka dopiero w Hiace bo to w niej jest dziecinnie łatwe. Mam wersję przeszkloną więc jest jeszcze łatwiej.
Jak dla mnie idealne. Logicznie i pod ręką. Schowek umieszczony centralnie dzięki czemu kierowca ma pod ręką jego zawartość.
wydajna, szybko odparowuje i odmraża szyby. Po 3 -4 kilometrach zaczyna już porządnie grzać.
Przestrzeń i możliwości przewozowe jaką daje Hiace są bardzo duże.
Powyżej 120 robi się głośno. Sprawe załatwia wyciszenia matami.
od 8,5 (spokojne 90-100 trasa) do 11 miasto zimą.
Nawet najlepsze auto można zagnoić, a za dobry stan zwłaszcza mechaniczny - trzeba zapłacić. Inwestycja jednak zwraca się w trakcie użytkowania bo lepiej jeździć i pracować niż stać po warsztatach.
nic nic i jeszcze raz nic - w ciągu 3 lat 3 żarówki
nic bo te typy tak mają. Pilnować oleju i innych terminowych wymian a będzie się toczył przez wiele lat jeździł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 TD 116KM 85kW [l/100km]

9,7