Ocena kierowcy - Toyota Highlander III

Bigi, ponad rok temu
Rok produkcji 2022
Toyota Highlander III 2.5 248KM 182kW od 2020 - Oceń swoje auto
Po 5 miesiącach użytkowania i przejechaniu ponad 22 tys. km mogę obiektywnie powiedzieć już o samochodzie coś więcej. Najpierw plusy: samochód sprawdza się jako wycieczkowiec i do pracy. Jeżdżę czasami w lekkim terenie i po drogach gruntowych i nie ma problemu z trakcją. Jako samochód wycieczkowy same plusy. Wyjazd na wakacje z bagażami po dach i spokoje. Przeloty autostradami 130-140 km/h dało średnio 7,2 l. Szacun. Pomimo gabarytów jeździ się spokojnie w mieście- bardzo zwrotny. Teraz minusy: Największa wada hamulce. Toyota zna sprawę i już 3 raz będą wymieniać tarcze+klocki. Obecnie ma być wykonany jakiś większy zakres wraz z zaciskami itp. Serwis rozkłada ręce i mówi że Toyota zna sprawę i pracuję nad tym. Uważam że powinni oficjalnie ogłosić że samochód ma wadę fabryczną a nie zachowują się cicho. Druga wada to chybocząca kanapa drugiego rzędu. Każda studzienka czy dziura powoduje hałas rozklekotanego metalu. To jest słabe. Będzie ponownie pięć gwiazdek jak rozwiążą problem hamulców ponieważ tu chodzi o bezpieczeństwo użytkowników.
Silnik jest bardzo oszczędny. Mistrz podróży
Mam w drugim samochodzie DSG a obecnie lepiej mi się jeździ Toyotą
Resorowanie na plus. Hamulce na wielki minus
Jak dla mnie jest super
Już się do wszystkiego przyzwyczaiłem i jest bardzo dobrze
Klima na plus. Ogrzewania jeszcze nie wykorzystywałem. Gwiazdka mniej za słabo wentylacje w trybie Auto podczas opadów deszczu. Szyby parują. W Mondeo było to lepiej rozwiązane. Wycieraczki, światła i wentylacja w trybie Auto - podczas deszczu włączały się wycieraczki, przy większej częstotliwości ich użycia włączały się światła mijania a wentylacja przestawiała się na większy nadmuch na przednia szybę. Inni mogą się tego uczyć od Forda
Pierwszy raz na 2,5 tygodniowe wakacje jechałem bez boksa
Jest cicho
Jest tanio
Ja płaciłem niecałe 260 tys i to była cena adekwatna. Obecnie zdrożał chyba z 50 tys. a to już jest przesada
Chybocząca kanapa drugiego rzędu
Hamulce - to jest skandal aby wypuścić do sprzedaży samochód z taką wadą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 248KM 182kW [l/100km]

7,4