Ocena kierowcy - Toyota Previa I

Mac, 19 lat temu
Rok produkcji 1992
Toyota Previa I 2.4 132KM 97kW 1990-2000 - Oceń swoje auto
Bardzo fajny , ładny, wygodny, niezawodny i niedrogi samochód. Szczerze mówiąc dziwię się, że ludzie jeźdżą innymi samochodami i proszą mnie co chwile a przewieź mi to a tamto itd... Problem mam jedynie z zakupem tylniej lampy, którą mi jakiś pacan roztrzaskał przyczepą od traktora. Jeśli ktos wie gdzie można kupić tanie części to proszę o kontakt: macccc@interia.pl Gadu-Gadu : 2889164
Silnik ma 12 lat i przebieg 213000 km, może więcej, żadnych problemów z zapalaniem, równa praca ( czego nie było w Berlingo 2- letnim !!! ) Na światłach jak ruszam wszystkie inne samochody doganiają mnie jak dobijam 60/h i popuszczam gaz.
12 letnia automatyczna skrzynia biegów. Bałem się tego automatu jak zarazy przed zakupem, teraz nigdy nie chcę manualnej !!! Zwłaszcza gdy trzeba często jeździć w korku i ruszać pod górę !! :) BAJKA ! Moja żona to dopiero jest zadowolona ( z samochodu oczywiście ) :)
Mam wyklepane amortyzatory, pomimo to jeździ się dobrze, skręca prawie w miejscu.
Nie wiem dlaczego niektórzy narzekają na widoczność , siądźcie sobie do hondy civic i spróbujcie cofnąć do tyłu , a potem previą, to zobaczycie. Z przodu wszystko widać a słupki wcale nie są za szerokie. W berlingo są szerokie słupki!!!
Jestem wysoki i w każdym aucie, które miałem, jak ustawiłem fotel tak, aby mi nogi swobodnie sięgały pedałów, to nie sięgałem rękami do kierownicy. Previa jest ( jak dla mnie ) jak dotychczas jedynym wygodnym samochodem. Przede wszystkim plecy ODPOWIEDNIO podparte!!! Jechałem do Wenecji , spałem w aucie i wracałem i nie czułem , że muszę prostować kręgosłupa - co w każdym innym aucie musiałem robić. Polecam ten samochód dla ludzi powyżej 180 cm wzrostu, jeśli się źle czują w innych autach.
Ogrzewanie bajera, żadko się zdarza, aby konstruktor pomyślał o tym aby ci co siedzą z tyłu też mieli ciepło !!! A to przecież przeważnie dzieci !!!
Tu chyba nic pisać nie trzeba . Wygodne spanie dla 3 osób . Siedzenia bajera !!! Płaska podłoga, na której też można spać, my mamy wielkiego psa, który nie lubił jeździć autem, do czasu kiedy jeździmy Previą !!! Teraz sam wsiada do auta jak się tylko otworzy drzwi :)
Silnik w tym aucie niestety słychać, gdyż jest pod siedzeniami. Mnie to jednak nie przeszkadza, ponieważ auto jest jedynym miejscem , gdzie mogę sobie głośno posłuchać Frediego Mercurego !!!
Paliła mi 16-17 lirów, spartańska, wybuchowa instalacja gazowa !!! Rozwaliło przepływomierz!!! Pogrzebałem trochę i teraz pali 12,7 do 14,9 litrów LPG. ( Jeśli ktoś miał podobne problemy to niech pisze na meila, jeśli będzie trzeba to pomogę !!!) A to przecież automat, i nie oszdzędzam pedału gazu ! Tyle pali polonez!!! Napraw jak dotąd nie było a przejechałem narazie 13000 km.
Jak bym miał wydać np. 50 000 na jakiś jakikolwiek samochód, to za 40 000 kupiłbym sobie previę a za 10 000 bym ją tak odp...ił, że by się wszyscy oglądali :) Mam 12 letni samochód , a w nim oryginalne, nie zużyte, działające części i urządzenia. Korozja- w tylnym nadkolu małe oczko !!! NIedługo chcę kupić nowszy samochód- oczywiście Previę 4WD !!! Innego nie chce!!! Jeśli ktoś ma na zbyciu to czekam na ofertę !!! 602 811 863
W zasadzie nic się nie dzieje!!!
Jeszcze nie było !!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.4 132KM 97kW [l/100km]