Ocena kierowcy - Toyota RAV4 V SUV

Roman, 9 miesięcy temu
Silnik 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW
Rok produkcji 2019
Toyota RAV4 V SUV 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW 2019-2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : super działa, mega ekonomiczne
Karoseria : Cieknący dach
Układ elektryczny : Wyładowujący się akumulator
Kupione w salonie, serwis ASO, jazda podmiejska głównie. Laweta. Przecieka dach! Tak DACH! Radio, nawigacja - zblizone do 10-letniej skody. Głośno. Super spalanie, przestronne.
Oszczędny, w miarę dynamiczny jak na auto rodzinne. Nie było z nim żadnych problemów technicznych, na razie.
Mi pasuje, przwyzwyczailem sie do przekladni CVT, nawet ją polubiłem. Auto płynnie przyspiesza, prawie nie czuć kiedy działa który silnik. Jedyne co mnie martwi to jazda w górach, przy dłuższych zjazdach słychać jakieś dziwne buczenie, jakby auto wkręcało silnik benzynowy na maksymalne obroty.
Przy spokojnej (powiedzmy - zgodnej z przepisami) sprawdza się dobrze - przewidywalne i pewne. Próby nieco szybszej jazdy w zakrętach: nie ma tragedii, ale czuć że to SUV
Lakier rysuje się od patrzenia. Naprawdę. Przecieka mi dach. ASO rozkłada ręce, internet podpowiada wymianę sparciałych (po 3 latach) uszczelek mocowania relingów dachowych i faktycznie - jest sucho. Nowa podsufitka w ASO - ponad 7 tys.
Nie narzekam - dla mnie super. Pomaga kamera 360 w węższych miejscach.
Brak podświetlania przycisków szyb, żarnikowe żarówki w kabinie. Ustawienie czegokolwiek w nawigacji - niemozliwe praktycznie, Obsługa zasadniczo ergonomiczna i intyuicyjna.
Działa wydajnie, fajnie ze ma tryby eco/normal/fast. Nie mam problemów z parującymi szybami w zimie lub temperaturą w lecie (również Chorwacja, Włochy - było ok)
Mam ponad 190cm wzrostu, w 4osoby bardzo wygodnie się podróżuje.
Słaba strona. Auto dość mocno szumi. Da się wytrzymać, ale dziwi trochę że jest tyle gołych blach. Szczególnie tył auta huczy mocno.
Pali bardzo mało. U mnie 4.8 (podmiejska w lecie) do 7,5 szybsza jazda w zimie. Super. Serwis ASO nie jest drogi, porównując do innych marek.
Mam mieszane uczucia. Radio i nawi są słabe, wyciszenie słabe, niezawodność... była laweta, cieknie dach. Plastiki różnie spasowane. Mnie nie przekonuje. Chyba spodziewałem się więcej, aczkolwiek mega doceniam układ napędowy. To bardzo jasna strona tego auta.
Auto było na lawecie, bo wyładował się akumulator - w 3 letnim aucie które jeździ w trasy. Wyładował się z dnia na dzień, nie było np. tygodnia postoju. W lecie. Cieknie dach, zrobiły się plamy na podsufitce. Słabo.
Na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 Hybrid Dynamic Force 222KM 163kW [l/100km]