Ocena kierowcy - Toyota Sienna III

Marek, 4 lata temu
Silnik 3.5 V6 266KM 196kW
Rok produkcji 2012
Toyota Sienna III 3.5 V6 266KM 196kW od 2010 - Oceń swoje auto
Jeżeli chcesz mieć niezawodnego, dobrze przyspieszającego(8.5 sek/100 km/h), 8 osobowego Vana to tylko sienna albo honda odyssey. Swoja sienne mam ponad rok. przez rok przejechałem ok 40000 km zarówno po Polsce jak i długie trasy - Warszawa-Dubrownik , Warszawa-Francja(kilka miejsc) i mogę powiedzieć ze jest to najlepsze auto jakie miałem- Poprzednio jeździłem Toyota Land Cruiser, Toyota Rav4, Toyota Avensis3. Land Cruiser genialny ale to nie do końca auto na autostradę :-).Rav4 i Avensis poprawne a Sienna to klasa sama w sobie. Elektryczne drzwi, genialny silnik (ten sam co Lexus RX), bardzo dobra skrzynia , pełne systemy bezpieczeństwa, przestrzeń, cisza Auto długie i szerokie co powoduje ze nierówności są pokonywane niezauważalnie i zakręty można brać naprawdę szybko jak na Vana....ect. Samochód ma łańcuch rozrzadu wieć odpada wymiana tego elementu, brak w nim dpf, skomplikowanych wtryskiwaczy, turbiny, dwumasy itp. Auto na gazie chodzi idealnie. Spalanie średnie mieszane 13.5 litra LPG. Koszt 100 km na dzień dzisiejszy to ok 27 zł za 100 km czyli tak jakby jeżdził dieslem który pali 6 litrów ropy! Z wad mogę wymienić szyby w srodkowym rzędzie które musiałem naprawiać- słabo się zamykały.koszt usterki za 2 szyby 300 zł, samochód jest długi i trzeba uważać przy zjeżdżaniu z krawężników itp - zahaczają chlapacze najczęściej, przy zaśnieżonych podjazdach w górach zimą trzeba wyłączać esp bo inaczej odcina mu moc przy poślizgach kół i klapa(jak to w każdym nowoczesnym aucie przednionapędowym). Serwis - koszt wymiany oleju + filtr oleju + filtr kabinowy na oleju mobil one 0w20 to jakieś 450 zł - serwis nieautoryzowany. filtr oleju do skrzyni biegów-zamiennik 120 zł + olej kupiony w toyocie ok 250 zł +wymiana 100 zł. Klocków i tarcz jeszcze nie wymieniałem ale mogę powiedzieć na 100% ze wytrzymują długo bo jak kupiłem nie były nowe a przejechałem już 40000 km i jest około połowy zużycia..... W zawieszeniu nic nie dotykałem. POLECAM, POLECAM, POLECAM
Ten sam silnik co Lexus RX- myślę że nic więcej nie trzeba mówić
Bardzo dobra skrzynia. Daje 4 a nie 5 bo jeździłem szybszymi skrzyniami w innych autach co nie znaczy ze tak samo bezawaryjnymi :-)
nie jest to porsche ale jak na Vana super
nic więcej nie potrzeba
Całe auto przeszklone wieć jak na gabaryty wszystko widać, z tyłu kamera też pomaga
mogłoby być więcej schowków....tu schowki nawet są ale wydają mi się za małe, fajna jest duża ilość miejsc na kubki z piciem. Naliczyłem 8.
Latem chłodzi jak trzeba , zimą grzeje, szyby szybko odparowują. Nawiewy są wszedzie, w 1,2,3 rzędzie , na suficie , pod fotelem, steruje się tym prosto.
wydaje mi się ze to największy Van nie będący minibusem typu Vivaro itp
140 km/h - 2.5 tyś obrotów - w srodku bardzo cicho, zawieszenie też nie stuka, wali itp
Koszty codzienne nie są wysokie. Daje 4 bo części niecodzienne typu blacharskie itp są bardzo wysokie.
Nie ma chyba 2 takiego bezusterkowego auta w Vanach- jeszcze odyssey walczy a potem długo długo nic...Za 1 Siennę można kupić 2 dodge , chryslery itp wiec samo to już o czymś świadczy...
wspomniane szyby srodkowego rzędu
BRAK dpf, brak turbiny, brak sprzegła i dwumasy, proste zawieszenie, łańcuch rozrządu, brak poziomowanego zawieszenia i usterek także brak :-)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.5 V6 266KM 196kW [l/100km]

12,7