Ocena kierowcy - Volkswagen Amarok I Pick Up Double Cab

Bow, 10 lat temu
Silnik 2.0 BiTDI 180KM 132kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Amarok I Pick Up Double Cab 2.0 BiTDI 180KM 132kW 2012-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort zbliżony do Lexus Rx350. Zawieszenie w tym aucie to prawdziwy majstersztyk.
Najlepszy samochód jaki miałem, a mialem ich bardzo wiele.
Doskonały silnik. Bardzo cichy i ekonomiczny. W potrzebie potrafi mocno przyspieszyć. Początkowo obawiałem się, że silnik 2000 może być zbyt mały do takiego samochodu. Nie wiem jak to się udało producentowi ale silnik jest wystarczająco mocny, a jednocześnie bardzo, bardzo cichy i bardzo, bardzo ekonomiczny.
8-biegowy automat. Mam ten samochód od niedawna ale już mogę powiedzieć że automat Toyoty Hilux jest śmiesznie prymitywny w porównaniu z Amarokiem. Ta automatyczna skrzynia biegów jest moim zdaniem najlepszą skrzynią znacznie lepszą niż w Lexusie Rx350.
Super się prowadzi i pięknie wybiera nierówności. Nie jestem fachowcem ale przejechałem 2 mln km pickupami rożnych marek. Ten zdecydowanie jest najlepszy. Nie przeszkadzają koleiny, a zakręty pokonuje się pewnie. Super.
Widoczność bardzo dobra taka jak np w Toyocie Hilux Dobre czujniki podzielone na sektory co ułatwia manewrowanie na parkingach. Ogólnie widoczność możliwie najlepsza.
Nie wiem jak jest w innych wersjach ale w Amaroku którego ja posiadam wszystko jest naprawdę przemyślane. Bez czytanie instrukcji można obsługiwać prawie wszystkie funkcje. Przyciski, pokrętła, wyświetlacz, nawigacja, media, obsługa telefonu - wszystko mi się bardzo spodobało. Czujniki deszczu i zmierzchu działają bez zarzutu. Wcześniej jeździłem Lexusami GS, Rx, Toyotą Hilux, Mitsubishi Pajero, L200, a ten samochód wszystkie pozostałe przerasta o całe dziesięciolecia.
Klimatyzacja dwustrefowa spisuje się idealnie i podobnie ogrzewanie. Przycisków stosunkowo niewiele a wszystkie łatwo dostępne oraz rozpoznawalne.
Na przednich fotelach komfort prawie jak w Lexus Gs. Fotele wygodne odpowiednio ukształtowane. Po przejechaniu 700 km zero zmęczenia. Przestrzeń znacznie większa niż w Hilux czy L200. Na tylnej kanapie szerzej niż u konkurencji ale oparcie zbyt zbliżone do pionu jak we wszystkich innych pickupach.
Wyciszenie. Właśnie to najbardziej spodobało mi się w tym samochodzie. Cichutko jak w wyższej klasy osobówce.
Lexus Rx 350 i Toyota Hilux to samochody jakimi ostatnio jeździłem. Myślałem, że Amarok z uwagi na gabaryty, a także z powodu stałego napędu na 4 koła będzie spalał dużo. I jestem bardzo zaskoczony, bardzo. Jeżdżę dość spokojnie. W trasie 95 - 110 km/h. Hiluxem zresztą szybciej trudno jechać z powodu hałasu i wytrząsania wnętrzności. Amarokiem można jeździć znacznie szybciej gdyż na 8 biegu przy prędkości 120 km/h silniczek pracuje spokojnie bez wysiłku. Niskim spalaniem jestem pozytywnie zaskoczony. Jak ktoś niema ciężkiej nogi to na trasie zmieści się w 7,2 l/100km. Hilux najmniej spalał mi 9 l/100km, a Rx 10 l/100km. Spalanie - super.
Ujdzie chociaż nie miałbym nic przeciw niższej cenie.
Jeszcze nie wiem gdyż mam go zbyt krótko.
j.w.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 BiTDI 180KM 132kW [l/100km]

8,1
Dziennik kosztów dla Volkswagen Amarok I Pick Up Double Cab 2.0 BiTDI 180KM 132kW
12,3
Volkswagen Amarok I Pick Up Double Cab