Ocena kierowcy - Volkswagen Golf I Hatchback

lukasz21krak@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.5 D 50KM 37kW
Rok produkcji 1980
Volkswagen Golf I Hatchback 1.5 D 50KM 37kW 1976-1980 - Oceń swoje auto
Kupilem zadbanego Golfa ktory ma 28 lat . Buda w stanie bdb , mechanika srednio.Bylem u znajomego mechanika,wjechalem na kanal i poprosilem,zeby mi go sprawdził . Wczoraj zrobilem zakupy : sprzeglo amory przednie tuleja dolnego wachacza z tylu rozrzad uszczelka pokrywy zaworow szczeki ham. ze spinkami,cylinderki koszt? prawie 550 , do tego lakier dobralem,musze jeszcze kupic pokrowce,zakonserwowac calego , zrobic kosmetyke z zewnatrz - i Golf prezentuje sie po prostu slicznie..
Silniczek pracuje bardzo ladnie,mam Golfa od 3 dni wiec ciezko jest mi powiedziec jaki ma przebieg,tego chyba nikt tak naprawde nie wie. Nie kopci nawet , jak dla mnie elastycznosc tego silnika jest w sam raz . Co prawda skrzynia 4-ka , ale to w trasie w zupelnosci wystarcza do podrozowania z predkoscia rzedu 90-100km/h . Przyspieszenia po miescie zadowalajace.
Sama skrzynia pracuje cicho,mowie o jezdzie.Natomiast metalowe płozy pod spodem nie sa nasmarowane i jak na razie ciezko mi chodza biegi-wczoraj pojezdzilem po miescie po deszczu i nieco lzej .
Jak na 28letnie auto ktore kupilem , daje max. Pewnie sie trzyma drogi - moze nieco przyszarzowalem po kupnie,ale byla dluga,kreta droga.. w zakrety sie ladnie wchodzi - przy 90,100/h mozna spokojnie delikatne luki pokonywac .
Musze sie przyzwyczaic do Golfa - przez 3 lata mialem malucha.Ale jak dla mnie i jak na auto ktore ma spora juz przeszlosc-ocena 4.
Czego mozna sie spodziewac po takim staruszku :)
Ogrzewanie w moim Golfie pracuje prawidlowo . Co prawda mam luzny bezpiecznik od nawiewu,bo po kazdym zgaszeniu silnika dmuchawa nie pracuje-trzeba dotknac polki z bezpiecznikami-ale szybko i dostatecznie usuwa pare z szyb.
Dla mnie ok.
Jak na 1.5 D na pompie wtryskowej- daje 4.
Nie wiem dokladnie jakie ma spalanie,ale zatankowalem za 50zl w Niedziele.Bylem za Krakowem,ta sama trasa z powrotem,pozniej jazda po miescie wczoraj i szukanie czesci,dobranie lakieru - i rezerwa mi sie jeszcze nie spieszy . Podejrzewam,ze nie przekroczy 5 l w trasie.
za ta cene-warto
dopiero kupilem