VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

VW TRENDS 5/2014 nadjeżdża!

Volkswagen Golf V 1.4 i 16V 75KM 2003-2008 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Golf V 1.4 i 16V 75KM 2003-2008

1% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 08.01.2013 13:03:13 przez

Auto mamy od nowości. Przejechaliśmy 105 tys. km. 50% w mieście, 50% na trasie. Golf to dobrze wykonany samochód, po tym przebiegu wnętrze jest w bardzo dobrym stanie, nie trzeszczy, nie ma obtarć, obić itp. Ma bardzo duże wnętrze i bardzo dobre zawieszenie. Silnik jest słaby - nadaje się najlepiej do jazdy po mieście. Zawieszenie świetne, idealny kompromis komfort/prowadzenie. Naprawdę nic w nim przy tym przebiegu nie stuka, ale fakt, że dziury w drodze zawsze omijam. Awarie były na początku (przed 15 tys. km) - wynikały ze słabej jakości niektórych części (szczegóły poniżej). Ich wymiana została wykonana w ramach gwarancji, choć to wiązało się z oczekiwaniem. Po ich wymianie, auto zupełnie bezawaryjne i moim zdaniem bardzo trwałe. Zobaczymy co będzie dalej - auto będzie przez nas użytkowane jeszcze co najmniej 5 lat.

dodano 03.12.2008 23:47:15 przez

sorry ale jak ktoś mi jeszcze raz powie ze golf to fajne auto to go wysmieje. Miałem kiedys golfa 4, 115kM i był spoko ale ostatnio dostałem w firmie golfa 5 z silnikiem 1.4 i poprostu DRAMAT> Takiego fatalnego auta dawno nie widziałem. Do zalet moge zaliczyc tylko skrzynie biegów i schowki i półki - owych jest dośc. Wady- głosno we wnętrzu, silnik słychać jak w corsie za 20 pare tyś. i takie tez są plastiki. Silnik słabiutki jak na 1.4. W dodatku auto jest tak przecietne ze aż szkoda sie chwalic ze jezdzi sie golfem. Niestety ale firma WV idzie w złym kierunku, jedynie jeszcze sie passat broni. Najbardziej rozczarowało mnie wnętrze i pozycja za kierownicą.Na temat serwisu sie nie wypowiadam bo za to nie płace. Ale jedno jest pewne - nie kupie juz golfa.

dodano 30.09.2007 11:55:19 przez

Jeździ niezawodnie, w miarę szybko (jak na silnik 1.4), można pokonywać nim długie trasy bez zbytniego zmęczenia. Ceny części i usług w ASO - księżycowe, dobra dostępność części poza serwisami - ceny bardziej realne. Może rzeczywiście kiedyś VW produkował lepsze samochody, ale ekonomia ma swoje prawa i to ona rządzi nawet w motoryzacji.

dodano 24.03.2009 08:25:42 przez

Stosunkowo dobre auto, z silnikiem 1,4 16v nie wyróżnia się na tle innych aut, ale kultura jazdy po miescie i poza jest na całkiem dobrym poziomie.(przydało by sie kilka koni więcej) ale jak narazie mogę powiedzieć tyle ze jest niezawodny(mam nadzieje że bedzie tak dalej) zawieszenie twarde (bdb) troszke słabo wygłuszony.

dodano 30.03.2007 20:27:37 przez

Całokształt ok poprostu ja lubie takie twarde auta Zszokowało mnie tylko jedno delikatny łuk i nie ma auta - ten sam łuk ten sam testowałem - wiem to chore ale peugotem 307 pandą renault - wszystkie zastępcze - bez problemu podobna predkość - ale było sucho wszystko przeszło - golf nie :(

dodano 26.07.2007 00:10:38 przez

dobrze wykonany samochód, ergonomiczny, wygodny. W tym wyposażeniu (bez klimatyzacji, silnik 75 kM) bardzo nieekonomiczny, zbyt krótko zestopniowana skrzynia biegów łącznie z piatką

dodano 01.05.2009 09:23:30 przez

Fajny samochód o ładnym wyglądzie i dobrym wykonaniu. Jestem zadowolony z niego a posiadam go w wersji limitowanej GOAL więc jest świetnie wyposażony i stylizowany na sportowo.

dodano 05.10.2007 14:19:15 przez

Na co dzień do miasta i okazjonalne wypady gdzieś dalej się nadaje. Niezłe zawieszenie, silnik sprawniejszy niż to się wydaje z danych na papierze.

dodano 23.05.2007 17:09:12 przez

samochod pomimo ociezalej sylwetki nadal ma swoja klase, i bedzie mial, juz zawsze klasa kompakt bedzie nazywana klasą GOLFA i nie ma sie co dziwic

dodano 22.05.2004 21:04:54 przez

Jak ktoś szuka komfortowego kompaktu, który jest wzorem jakości i niekłopotliwy w obsłudze będzie dobże obsłużony.

Pewne oferty od dealerów

Volkswagen Golf VI 1.4 16V ComfortLine

Volkswagen Golf VI 1.4 16V ComfortLine

Rocznik: 2012. Przebieg: 67 150 km. Silnik: 1.4 benzyna.

Cena: 44 900

Volkswagen Golf VI 1.6 TDI Trendline

Volkswagen Golf VI 1.6 TDI Trendline

Rocznik: 2011. Przebieg: 102 143 km. Silnik: 1.6 olej napędowy.

Cena: 36 900

Infiniti FX S Pre

Infiniti FX S Pre

Rocznik: 2013. Przebieg: 32 200 km. Silnik: 3.0 olej napędowy.

Cena: 280 850 zł  ►  219 000

Zyskujesz 61 850Zobacz szczegóły »

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Nissan Pathfinder 2,5D SE

Rocznik: 2013. Silnik: 2.5 olej napędowy.

Cena: 191 300 zł  ►  134 900

Zyskujesz 56 400Zobacz szczegóły »

Volkswagen Golf V 1.4 i 16V 75KM 2003-2008 32