Volkswagen Golf V 1.4 i 16V 75KM 2003-2008 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Volkswagen Golf V
Volkswagen Golf V Hatchback - Oceń swoje auto Hatchback

(360 ocen)

Oceny Volkswagen Golf V 1.4 i 16V 75KM 2003-2008

Podobnie jak w segmencie Nizsza klasa srednia (4,06)

autodna

Uk?ad elektryczny

dodano 08.01.2013 przez

Auto mamy od nowości. Przejechaliśmy 105 tys. km. 50% w mieście, 50% na trasie. Golf to dobrze wykonany samochód, po tym przebiegu wnętrze jest w bardzo dobrym stanie, nie trzeszczy, nie ma obtarć, obić itp. Ma bardzo duże wnętrze i bardzo dobre zawieszenie. Silnik jest słaby - nadaje się najlepiej do jazdy po mieście. Zawieszenie świetne, idealny kompromis komfort/prowadzenie. Naprawdę nic w nim przy tym przebiegu nie stuka, ale fakt, że dziury w drodze zawsze omijam. Awarie były na początku (przed 15 tys. km) - wynikały ze słabej jakości niektórych części (szczegóły poniżej). Ich wymiana została wykonana w ramach gwarancji, choć to wiązało się z oczekiwaniem. Po ich wymianie, auto zupełnie bezawaryjne i moim zdaniem bardzo trwałe. Zobaczymy co będzie dalej - auto będzie przez nas użytkowane jeszcze co najmniej 5 lat.

dodano 03.12.2008 przez

sorry ale jak ktoś mi jeszcze raz powie ze golf to fajne auto to go wysmieje. Miałem kiedys golfa 4, 115kM i był spoko ale ostatnio dostałem w firmie golfa 5 z silnikiem 1.4 i poprostu DRAMAT> Takiego fatalnego auta dawno nie widziałem. Do zalet moge zaliczyc tylko skrzynie biegów i schowki i półki - owych jest dośc. Wady- głosno we wnętrzu, silnik słychać jak w corsie za 20 pare tyś. i takie tez są plastiki. Silnik słabiutki jak na 1.4. W dodatku auto jest tak przecietne ze aż szkoda sie chwalic ze jezdzi sie golfem. Niestety ale firma WV idzie w złym kierunku, jedynie jeszcze sie passat broni. Najbardziej rozczarowało mnie wnętrze i pozycja za kierownicą.Na temat serwisu sie nie wypowiadam bo za to nie płace. Ale jedno jest pewne - nie kupie juz golfa.

dodano 26.04.2016 przez

Nikomu nie polece juz nigdy zadnego samochodu VW, moja opinia bazuje nie tylko na moich doswiadczeniach ale rowniez na doswiadczeniach moich znajomych ktorzy podobnie jak ja zawiedli sie na tej marce. Nie sa to juz czasy VW gdzie Golf III byl autem niezniszczalnym. Jakos wykonania plastikow w srodku jest tragiczna, decydujac sie na ten silnik licz sie ze spalaniem rzedu 8-9 l i jazda prawym pasem.

dodano 30.09.2007 przez

Jeździ niezawodnie, w miarę szybko (jak na silnik 1.4), można pokonywać nim długie trasy bez zbytniego zmęczenia. Ceny części i usług w ASO - księżycowe, dobra dostępność części poza serwisami - ceny bardziej realne. Może rzeczywiście kiedyś VW produkował lepsze samochody, ale ekonomia ma swoje prawa i to ona rządzi nawet w motoryzacji.

dodano 24.03.2009 przez

Stosunkowo dobre auto, z silnikiem 1,4 16v nie wyróżnia się na tle innych aut, ale kultura jazdy po miescie i poza jest na całkiem dobrym poziomie.(przydało by sie kilka koni więcej) ale jak narazie mogę powiedzieć tyle ze jest niezawodny(mam nadzieje że bedzie tak dalej) zawieszenie twarde (bdb) troszke słabo wygłuszony.

dodano 30.03.2007 przez

Całokształt ok poprostu ja lubie takie twarde auta Zszokowało mnie tylko jedno delikatny łuk i nie ma auta - ten sam łuk ten sam testowałem - wiem to chore ale peugotem 307 pandą renault - wszystkie zastępcze - bez problemu podobna predkość - ale było sucho wszystko przeszło - golf nie :(

dodano 22.08.2016 przez

Nie duże, nie małe, takie akurat. Niezawodne jak na razie. Przeglądy przechodzi bez problemu, najwyżej mała sugestia, żeby coś wymienić. Nic poważnego. Na gazie jak na razie jazda za darmo.

dodano 26.07.2007 przez

dobrze wykonany samochód, ergonomiczny, wygodny. W tym wyposażeniu (bez klimatyzacji, silnik 75 kM) bardzo nieekonomiczny, zbyt krótko zestopniowana skrzynia biegów łącznie z piatką

dodano 01.05.2009 przez

Fajny samochód o ładnym wyglądzie i dobrym wykonaniu. Jestem zadowolony z niego a posiadam go w wersji limitowanej GOAL więc jest świetnie wyposażony i stylizowany na sportowo.

dodano 05.10.2007 przez

Na co dzień do miasta i okazjonalne wypady gdzieś dalej się nadaje. Niezłe zawieszenie, silnik sprawniejszy niż to się wydaje z danych na papierze.