Konkurs gokartowy - tydzień 2

Volkswagen Golf V 1.4 i 16V 75KM 2003-2008 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Golf V 1.4 i 16V 75KM 2003-2008

1% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 08.01.2013 13:03:13 przez

Auto mamy od nowości. Przejechaliśmy 105 tys. km. 50% w mieście, 50% na trasie. Golf to dobrze wykonany samochód, po tym przebiegu wnętrze jest w bardzo dobrym stanie, nie trzeszczy, nie ma obtarć, obić itp. Ma bardzo duże wnętrze i bardzo dobre zawieszenie. Silnik jest słaby - nadaje się najlepiej do jazdy po mieście. Zawieszenie świetne, idealny kompromis komfort/prowadzenie. Naprawdę nic w nim przy tym przebiegu nie stuka, ale fakt, że dziury w drodze zawsze omijam. Awarie były na początku (przed 15 tys. km) - wynikały ze słabej jakości niektórych części (szczegóły poniżej). Ich wymiana została wykonana w ramach gwarancji, choć to wiązało się z oczekiwaniem. Po ich wymianie, auto zupełnie bezawaryjne i moim zdaniem bardzo trwałe. Zobaczymy co będzie dalej - auto będzie przez nas użytkowane jeszcze co najmniej 5 lat.

dodano 03.12.2008 23:47:15 przez

sorry ale jak ktoś mi jeszcze raz powie ze golf to fajne auto to go wysmieje. Miałem kiedys golfa 4, 115kM i był spoko ale ostatnio dostałem w firmie golfa 5 z silnikiem 1.4 i poprostu DRAMAT> Takiego fatalnego auta dawno nie widziałem. Do zalet moge zaliczyc tylko skrzynie biegów i schowki i półki - owych jest dośc. Wady- głosno we wnętrzu, silnik słychać jak w corsie za 20 pare tyś. i takie tez są plastiki. Silnik słabiutki jak na 1.4. W dodatku auto jest tak przecietne ze aż szkoda sie chwalic ze jezdzi sie golfem. Niestety ale firma WV idzie w złym kierunku, jedynie jeszcze sie passat broni. Najbardziej rozczarowało mnie wnętrze i pozycja za kierownicą.Na temat serwisu sie nie wypowiadam bo za to nie płace. Ale jedno jest pewne - nie kupie juz golfa.

dodano 30.09.2007 11:55:19 przez

Jeździ niezawodnie, w miarę szybko (jak na silnik 1.4), można pokonywać nim długie trasy bez zbytniego zmęczenia. Ceny części i usług w ASO - księżycowe, dobra dostępność części poza serwisami - ceny bardziej realne. Może rzeczywiście kiedyś VW produkował lepsze samochody, ale ekonomia ma swoje prawa i to ona rządzi nawet w motoryzacji.

dodano 24.03.2009 08:25:42 przez

Stosunkowo dobre auto, z silnikiem 1,4 16v nie wyróżnia się na tle innych aut, ale kultura jazdy po miescie i poza jest na całkiem dobrym poziomie.(przydało by sie kilka koni więcej) ale jak narazie mogę powiedzieć tyle ze jest niezawodny(mam nadzieje że bedzie tak dalej) zawieszenie twarde (bdb) troszke słabo wygłuszony.

dodano 30.03.2007 20:27:37 przez

Całokształt ok poprostu ja lubie takie twarde auta Zszokowało mnie tylko jedno delikatny łuk i nie ma auta - ten sam łuk ten sam testowałem - wiem to chore ale peugotem 307 pandą renault - wszystkie zastępcze - bez problemu podobna predkość - ale było sucho wszystko przeszło - golf nie :(

dodano 26.07.2007 00:10:38 przez

dobrze wykonany samochód, ergonomiczny, wygodny. W tym wyposażeniu (bez klimatyzacji, silnik 75 kM) bardzo nieekonomiczny, zbyt krótko zestopniowana skrzynia biegów łącznie z piatką

dodano 01.05.2009 09:23:30 przez

Fajny samochód o ładnym wyglądzie i dobrym wykonaniu. Jestem zadowolony z niego a posiadam go w wersji limitowanej GOAL więc jest świetnie wyposażony i stylizowany na sportowo.

dodano 05.10.2007 14:19:15 przez

Na co dzień do miasta i okazjonalne wypady gdzieś dalej się nadaje. Niezłe zawieszenie, silnik sprawniejszy niż to się wydaje z danych na papierze.

dodano 23.05.2007 17:09:12 przez

samochod pomimo ociezalej sylwetki nadal ma swoja klase, i bedzie mial, juz zawsze klasa kompakt bedzie nazywana klasą GOLFA i nie ma sie co dziwic

dodano 22.05.2004 21:04:54 przez

Jak ktoś szuka komfortowego kompaktu, który jest wzorem jakości i niekłopotliwy w obsłudze będzie dobże obsłużony.

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Rocznik: 2013. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 1.2 105KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai Elantra Classic Plus

Demonstracyjny Hyundai Elantra Classic Plus

Rocznik: 2014. Przebieg: 0 km. Silnik: 1.6 132KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Golf, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Golf

Przeczytaj o Volkswagen Golf

Volkswagen Golf Sportsvan - lek na ból głowy
Volkswagen Golf Sportsvan - lek na ból głowy Ojciec rodziny. Już samo brzmienie tego określenia przywodzi na myśl statecznego pana, który aspiracje zadziornego przywódcy stada odłożył na półkę. To synonim bezpieczeństwa, typowy przedstawiciel klasy średniej. Można na nim polegać, ale bywa nudziarzem. Oczywiście ten krótki opis to stereotyp, specjalnie wyolbrzymiam, bo są przecież ojcowie rodzin, w których nie umarła żyłka samca alfa. To co wiemy na temat potencjalnych kupujących auta, tym bardziej wiedzą specjaliści Volkswagena od pozycjonowania samochodów na rynku. Ojcowie rodzin, uwaga, Volkswagen przygotował dla was coś nietuzinkowego. Oto nadszedł Golf Sportsvan.

Volkswagen Golf - zobacz filmy

Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl
Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM, 2014 - test AutoCentrum.pl Volkswagen Golf Sportsvan to pod wieloma względami świetne auto, które zaskakuje funkcjonalnością, dużą przestrzenią, rewelacyjnym wykończeniem i bardzo dobrą stylistyką, ale po sprawdzeniu cennika potencjalnego klienta nachodzą wątpliwości. Jakie? Odpowiedź między innymi na to pytanie znajdziecie w filmie. Zapraszamy do oglądania!
Seat Leon SC vs VW Golf - wideotest AutoCentrum.pl
Seat Leon SC vs VW Golf - wideotest AutoCentrum.pl Tym razem mniej standardowy test Seata Leona SC. Zrobiliśmy nie tyle porównanie, co prezentację Leona na tle Golfa. Będziemy wdzięczni za komentarze, czy taka forma prezentacji "na tle" jest dla Was interesująca i warta powtórzenia w przyszłości.
Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - acceleration 0-100km/h
Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - acceleration 0-100km/h Przyspieszenie Volkswagena Golfa Sportsvana z silnikiem 2.0 TDI 150 KM mierzona DriftBoxem.

Volkswagen Golf V 1.4 i 16V 75KM 2003-2008 32