Volkswagen Golf V 1.6 FSI 115KM 2003-2008 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Volkswagen Golf V
Volkswagen Golf V Hatchback - Oceń swoje auto Hatchback

(364 oceny)

Oceny Volkswagen Golf V 1.6 FSI 115KM 2003-2008

1% gorzej niż w segmencie Ni?sza klasa ?rednia (4,06)

Uk?ad hamulcowy

Przeniesienie nap?du

dodano 29.10.2016 przez

Auto kupione z salonu w Polsce. Kupowany ze stresem bo naczytałem się na tym portalu o tym jakie to zawieszenie nie jest słabe. Okazało się, że po 276tys. nie ma w nim nic do roboty. Przez te 11 lat jakie mam auto wymienione były dosłownie: 1. łożysko z piasta (wymiana gratis bo wada fabryczna) przebieg około 5tyś. 2. lampy tyle (wymiana gratis bo wada fabryczna) przebieg około 40tyś. 3. cewka 2x na 4 garze i 1x na 2 garze. 55tyś - 100tyś - 215tyś. 4. amortyzatory tylne po 200tyś (przednie mają sprawność na poziomie 87% wg stacji diagnostycznej) 5. łożysko z piastą przy około 180tys (przyczyna to wjechanie w dziurę) 6. maglownica - przy około 200tyś przyczyna jak wyżej 7. tuleje metalowo-gumowe w przednim zawieszeniu przy około 180 tyś. 8. zamek w tylnych drzwiach przy około 200tys. 9. wentylator (ten mniejszy przy chodnicy) po około 150tyś To tyle reszta to rzeczy eksploatacyjne jak klocki, tarcze, żarówki, płyny. Auto serwisowane w VW tylko przez pierwsze 3 przeglądy i zerowy przegląd. Auto w codziennym użytku, nigdy mnie nie zawiodło, nie musiałem wzywać lawety etc. Zawsze dojechało na miejsce. Do tego nie dam o auto bo wychodzę z założenia, że auto to po prostu dupowóz i ma dla mnie pracować a nie się błyszczeć. Mam do dziś pełnie poczucie, że w każdej chwili mogę wsiąść i dojadę z rodziną choćby na Syberię bez awarii. W większości auto eksploatowane 2+2 os. Auta na pewno nie sprzedam bo z takim przebiegiem wezmę gorsze - wole je zostawić w rodzinie. Obecnie rozglądam się za VW kombi albo VW Sharanem. Jednak jak kupię to na pewno nowe. Nie chcę kupić auta sprowadzanego albo z nieznanego źródła po kij wie jakich przebojach albo w licznikiem cofniętym o 300tys i potem pisać pierdoły jakie to zawieszenie nie jest kulawe albo, że silnik kiepski bo bierze olej... Ze swojej 11 letniej perspektywy oceniam to auto jako dobre z naciskiem na dobre+ Czego brakuje mi w aucie - większego bagażnika i tych nowych gadżetów, jakże przydatnych, za to już dostępnych w nowych autach więc gdy kupie nowe na pewno wyposażę auto w te rzeczy.

dodano 18.08.2012 przez

Samochód jest przeciętny a nawet kiepski za taką kase czegoś trzeba wymagać. Niezaprzeczalnie jego największa zaletą jest szybka odsprzedaż bo idiot na tego złoma zawsze sie znajdzie. Najbardziej daje się we znaki polityka producenta tuszowania awarji. VW wypuszcza na rynek auto, i ma nadzieję że fama rzekomej jakośći jakoś obroni te auto i tak jest o dziwo. Samochód jest wybitnie niedopracowany, i testowany tak naprawdę na klientach zamiast na fabrycznych jazdach testowych. To jeszcze mozna zrozumieć - wiadomo, koszty. Ale dlaczego producent istniejący na rynku już tyle lat, nie potrafi się uczyć na własnych błędach? Jednak tam widać wyraźną konsekwencję - mimo że pewnych wpadek nie da się uniknąć, to jednak z generacji na generacje te auta są coraz gorsze golf I ,II , III, były ok ale dalej to tylko kasa kasa a klijent niech się martwi. Czy Golf w ogólnej ocenie pozostaje daleko w tyle za konkurentami? Renault z megan III bije golfa, Ford to samo nawet Peugot robi coraz lepsze auta. dodatkowo spalanie na poziomie 9-10 l to pomylka moja mazda 6 z 2005r pali 8l a jest wieksza i cięższa. Calości dopelnia silnik mimo 115 KM nie daje rady Megance sąsiada a ma on 1.5 dci 86KM to kpina, goryczy dolewaja awarje silnika( i nie tylko) wydałem na naprawy 3600zł a zapowiada się że to nie koniec.

dodano 19.11.2008 przez

Bardzo żle się stało że kupiłem ten samochód,to całkowita porażka.Ludzie najpierw OSOBIŚCIE sprawdzcie auto i porównajcie z innymi, dopiero wtedy opiniujcie. NIE POLECAM, kompletnie nie rozumiem skąd w naszym kraju taka znakomita opinia VW, auto przeciętne, bez wyrazu, nijakie,psujące się,słabo jeżdżące,kosztujące więcej niż inne.Oszukaństwo.

dodano 20.03.2006 przez

Poprzednia Brava była bardziej niezawodna, sprzedawałem ją przy 130 000km wtedy środek nie trzeszczał tak jak teraz w golfie. Kupowałem auto równolegle z kolegą z tym że on wziął Megane (niby ultra-awaryjne), za tą samą cene facet dostał bardziej dynamiczne, mniej awaryjne auto i teraz sie ze mnie smieje.

dodano 13.06.2008 przez

Udane auto.Polecam dla osob lubiących spokojną jazdę wtedy mozna zauważyc ekonomiczność silnik fsi, bez uszczerbku na elastyczności. Dobrze wykonany srodek, ładne nadwozie.

dodano 05.03.2008 przez

samochód zdecydowanie nie wart swojej ceny. Przesiadłem się z 4 letniej mazdy 3. Teraz widzę. że nie zawsze nowsze jest lepsze...

dodano 13.03.2005 przez

mialem corolle 2002 ciesze sie bo zmiana na lepsze prawie o klase wyzej

dodano 16.11.2009 przez

Nie polecam, chyba że macie dostęp do darmowej stacji paliw z Pb98.

dodano 21.02.2010 przez

Następny tez będzie golf bezawaryjny i nigdy mnie nie zawiódł

dodano 06.09.2004 przez

idealny samochód dla oszczędnych, tylko ciutke drogi