Konkurs gokartowy - tydzień 6

Volkswagen Golf V 2.0 TDI 140KM 2003-2008 - Oceń swoje auto

Oceny Volkswagen Golf V 2.0 TDI 140KM 2003-2008

2% gorzej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 28.02.2011 16:46:36 przez

Jest to moje piąte auto. Ogólnie wypada nieźle na pierwszy rzut oka (zrobilem dopiero 1000 km), dynamiczny mocny silnik, mega precyzyjna skrzynia, precyzyjny układ jezdny. Dobre hamulce, sztywne zawieszenie, auto twarde, widoczność niezła choć troche mi przeszkadza prawy przedni słupek, miejsce za kierownicą powinien znaleźć każdy, pasażerowie też nie narzekają. W mieście auto idealne choć może troszke za dużo spala ON, na trasę KM wystarczająco, jest ciężki więc dobrze się prowadzi, na trasie trochę "skacze" pewnie dlatego że jest krótki, przy 120 km/h "nie czuć" prędkości. Co do wad to głośno w środku (głównie od silnika, aczkolwiek przy 180 km/h akceptowalnie w środku), trzeszczy tapicerka przy agresywnym przyspieszaniu, słychać silnik, czuć praktycznie każdą dziurke w drodze, audio do bani, miejsca w bagażniku tyle co na sanki i jedną torbę, rozwiązanie z piórami wycieraczek tragedia. Co do usterek to sie nie wypowiadam bo działa mi wszystko, nic sie nie zepsuło i nie wiem co sie zepsuło wcześniej bo historii pojazdu nie znam. Auto ma to coś, codziennie rano chce się do niego wsiadać, chce się nim jeździć aby mógł zachwycać. Porównując do Toyoty Corolli e12 2.0 D4D ... to toyota wypada jak puszka na kołach, porównując do Vectra C 2.2 dti i Mercedec C w203 2.2 cdi komfort dużo niższy (w końcu to limuzyny) jednak ustępują golfowi w zadziorności, a właściwości jezdne podobne. jak dla mnie wnętrze w golfie wykonane lepiej niż w vectrze C.

dodano 15.06.2013 21:23:29 przez

auto ogólnie dobre, zadowoli każdego, próżno porównywać do astry/megane/civica/corolli/aurisa (tymi miałem okazję jeździć astra/megane/corolla - służbowo)wersja sportline (15mm obniżone, kubełki masa dodatków) nie męczy długą jazdą, duuuużo miejsca w środku, oszczędne, wdzięczne, 2.0 tdi - zapas mocy nawet w 4 osoby z bagażem, chce się do niego wsiadać, dołożyłem sporo kasy po kupie w sumie z 5 tyś jednak teraz przez 16 miesięcy spokój, ludzie nie bójcie się silnika 2.0 tdi jest ich z 8 rodzajów a golf posiada ten jeden z najlepszych model BKD, naprawde polecam ale TYLKO sprawdzone i zadbane egzemplarze!!! a teraz o wadach ;) mały bagażnik, poprostu porażka i tyle, słupki z przodu trochę zasłaniają, obniżone zawieszenie to pomyłka na nasze drogi, uszkodzony zderzak z przodu i to 2 razy, zerwane osłony z pod spodu za niski i tyle,skrzypi konsola środkowa (stosunkowo proste do wyeliminowania, wystarczy 2h i trochę taśmy z gąbką :D ), dziwne problemy z klimą to sie nie włącza to nie odprowadza skrolpin etc niezbyt kosztowne jednak uciążliwe, stuki w zawieszeniu (raczej nie do wyeliminowania) no i zamarzające drzwi (może tylko u mnie ;/)Ogólnie polecam to dobre auto, brakuje im do klasy premium jednak nie wiele, w domu jest bmw e90 oraz volvo s60, wiem co mówie ;) POLECAM ZADBANE EGZEMPLARZE Z MOTOREM 2.0TDI !!!!

dodano 30.12.2008 17:38:06 przez

Kupiłem w 2005r nowy .Od samego początku są kłopoty .np: folia odblaskowa w (wewnątrz)przednich reflektorach popękała(efekt wymiana reflektorów) ,rdza się pojawiła na progach przy kołach tam gdzie woda spływa od wewnętrznej strony (naprawa poprzez wycięcie i wspawanie nowego) silnik to już komedia ogólnie problem z elektroniką ,pękł też rozrrząd (wymiana góry silnika na gwarancji) Dosłownie można by wymieniać mase drobnych awarji typu mikroprzełączni itp.Osobiście miałem 2potem 3 golfa i było miodzio ten co teraz mam to nieporozumienie.Moja rada dla kupującego to sprawdzaj czy niema ognisk rdzy w podwoziu oraz pod tylną kanapą (u mnie była żywa blacha wogle bez lakieru )silnik dokladnie na maszynie ,zawieszenie szczegulnie oś napędowa bo szybko siada i lubi się urwać.Samochod idealny dla dziadka co ma nerwy i czas na servis

dodano 29.12.2011 21:06:55 przez

To moja druga ocena tego auta. Teraz wykonana po 15 tyś kilometrów. Moje odczucie się nie zmienia dalej auto jest super, uwielbiam nim jeździć. Z większych usterek padło mi turbo, tuleje wahacza oraz rozszczelniła się klima koszt usterek około 1800zł. Pali w mieście przy bardzo spokojnej jeździe 6,7 - 6,9 L jednak potrafi spalić i z 10L. Plastiki trzeszczą tylko w zime ale to chyba urok plastików w aucie. Auto w trasie z 4 osobami wciąż ma ogromną moc nawet na 5 biegu przy wyprzedzaniu spalając przy tym 5.2-5.7L. Polecam każdemu niezdecydowanemu. W poszczególnych ocenach opisałem więcej szczegółów.

dodano 20.09.2012 18:07:47 przez

Birąc pod uwagę doświadczenia wynikające z użytkowania Golfa ( i 7 innych aut ) mogę pokusić się o wyrażenie negatywnej opinii o tym samochodzie. Mając do wydania ok. 78 000zł z pewnością można na naszym rynku motoryzacyjnym znalęźć jednostki w tym samym przedziale cenowym jednak staranniej wykonane,mniej awaryjne,mniej paliwożerne, tańsze w eksploatacji . Auto jest przecietne NIE jest złe czy kiepskie jest przeciętne a czy za przeciętne auto powino się tak wiele placic ? NIE dlatego przygoda z VW nigdy się nie powtórzy.

dodano 28.08.2012 18:32:59 przez

Spalanie to tragedia to auto poprostu łyka paliwo a następnie gdzieś je na drodze wypluwa. Fotele są fatalne na dleką droge twarde niewygodne Golf V miał lepsze. Zawieszenie na polskich drogach rozlatuje się naprawa DROGA i to jak DROGA. Stosunek ceny do jakośći to pomyłka utrata wartośći ogromna ,mitem jest niby niska utrata wartości niemieckich aut wystarczy popatrzeć na ceny dałem za nowego 80 tyś zł a teraz jest po 2 latach wart 37 tyś zł NISKA UTRATA WARTOŚĆI ? ?

dodano 27.11.2007 13:26:15 przez

WIDAĆ że niektórzy specjalnie zle pisza o tym samochodzie bo maja kompleksy ze nie moga sobie kupic golfa.wiem sam ze czesto na golfa specjalnie pisza wlasciciele innych marek.np forda itp. no bo jak mozna byc takie skrajnosci w ocenie tego auta.jedni oceniaja go dobrze badz bardzo dobrze a 2 koles daje za caloksztal 2!!!przeciez ten czlowiek nawet nieposiada tego samochodu!!!przez te te opinie nie sa profesjonalne...zawsze znajdzie sie jakis debil...!!!

dodano 05.01.2011 22:20:32 przez

Całą ocenę odnoszę do innych, relatywnie dobrych aut: Passat B6 2009 i A3 2006. Golfa VI Plus ver. Highline umieściłbym w rankingu gdzieś pomiędzy nimi: jeździ lepiej i ma duuuuużo więcej miejsca od A3 (tylko mniej elastyczny silnik) ale jest zdecydowanie bardziej "tępy" od Passata, który rozpędza się, hamuje i skręca po prostu "gładko". Golf jest "szorstki" i sztywny, mniej komfortowy. Nadrabia mega-funkcjonalnością wnętrza i zwartą bryłą.

dodano 21.12.2008 11:58:24 przez

Jest to super dopracowany Golf po każdym względem, a ostatnio mówiło się o Golfach różnie, w szczególności III i IV generacji. Natomiast "Piątka" pozwala właścicielowi cieszyć się samochodem, bez niepotrzebnych nerwów. Mój znajomy posiada taki sam model, tylko silnik 1.9 TDI i zrobił już nim ponad 170 tyś km i żadnych awarii. Tylko przeglądy w terminie. Liczę na to, że mój model również będzie mógł poszczycić się taką bezawaryjnością..

dodano 15.10.2011 12:19:18 przez

Siedem poduszek powietrznych, wentylowane tarcze hamulcowe przednie i standardowe tarcze hamulcowe tylnie, swietna widocznosc, zapewniaja wysokie bezpieczenstwo. Zlacza ISOFIX uchwyty i schowki jak i komfort foteli zapewniaja praktyczne i kompfortowe wykorzystywania samochodu. Niestety dobrze prezentujace sie auto i te dodatki sa opcjonalne i za to leca i 2 punkty. -1 za to ze tyle z nich sa opcjonalne i -1 za to ze sa tak drogie.

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Demonstracyjny SEAT Leon FR ST

Rocznik: 2013. Przebieg: 2 651 km. Silnik: 1.4 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Demonstracyjny SEAT Leon STYLE

Rocznik: 2013. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 1.2 105KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Volkswagen Golf, oglądali także

Dowiedz się więcej o Volkswagen Golf

Przeczytaj o Volkswagen Golf

Volkswagen Golf GTD - rechoczący sportowiec
Volkswagen Golf GTD - rechoczący sportowiec Pierwszy Golf GTD ukazał się niedługo po legendarnym GTI, jednak nie zdobył nigdy większego uznania. Czy w najnowszym wydaniu może być inaczej?

Volkswagen Golf - zobacz filmy

Seat Leon SC vs VW Golf - wideotest AutoCentrum.pl
Seat Leon SC vs VW Golf - wideotest AutoCentrum.pl Tym razem mniej standardowy test Seata Leona SC. Zrobiliśmy nie tyle porównanie, co prezentację Leona na tle Golfa. Będziemy wdzięczni za komentarze, czy taka forma prezentacji "na tle" jest dla Was interesująca i warta powtórzenia w przyszłości.
Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - acceleration 0-100km/h
Volkswagen Golf Sportsvan 2.0 TDI 150 KM - acceleration 0-100km/h Przyspieszenie Volkswagena Golfa Sportsvana z silnikiem 2.0 TDI 150 KM mierzona DriftBoxem.
Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI-CR 184 KM - pomiar spalania
Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI-CR 184 KM - pomiar spalania Volkswagen Golf GTD z silnikiem 2.0 TDI-CR o mocy 184 KM to połączenie sportu z oszczędnością. Przyspieszenie już zmierzyliśmy, więc przechodzimy do kwestii oszczędności. Zapraszamy do oglądania!

Volkswagen Golf V 2.0 TDI 140KM 2003-2008 65