Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Hatchback 5d

Robert, 9 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2013
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d 1.4 TSI 122KM 90kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczność, cicha praca, niskie spalanie
Karoseria : uszczelka drzw kierowcy
Jeździłem sporo golfem V i VI, a VII to duży skok do przodu jeśli chodzi zwłaszcza o wnętrze auta. Jest elegackie i jak zawsze w VW funkcjonalne. Fotele w highline to poezja, świetne radio i doskonałe materiały.
Przesiadłem sie na TSI z TDI 1,9 a potem 1,6 105 km i jestem zachwycony elastycznością. Nie ma szarpania na niskich obrotach i konieczności częstej redukcji. Zimą, przy ruszaniu rano to już zupełnie kosmos w porównaniu z dieslem. Przychodzi mi na myśl słowo" aksamitny" gdy porownuje go do diesla. No ale jednak 122 km to za mało. teraz żałuję, ze nie kupiłem wersji 140km
Byłoby cudownie, gdyby czasem nie było tradycyjnego w VW problemu z wrzuceniem wstecznego.
Mistrostwo świata. Na oponach 225/45 R17 trzyma się toru jazdy jak pociąg na szynach, choć troszkę jest może za twardy na polskie asfalty, ale to przecież nie wina auta, ze takie u nas drogi...
Nie mam zastrzeżeń, tym bardziej że są czujniki parkowania, które na zatłoczonych parkingach, wydaja mi się teraz nieodzowne.
Kierownica multifunkcyjna wymaga lepszego poznania, by nie mylić sie w licznych przyciskach, poza tym wszystko doskonale dostosowane do kierowcy. ustawienie fotela i kierownicy o wiele bardziej wszechstronne niż w poprzednich generacjach golfa
Zima czy lato, w obu zakresach bez zarzutów
Świetne fotele i ogrom miejsca z przodu. Mam 188 cm wzrostu i nie skarżę sie na przestrzeń życiową z przodu. Z tyłu faceci mojego wzrostu będą musieli prosić kierowcę i przesuniecie ciut fotela do przodu
Wiele mowi się o ciszy w autach z silnikiem tsi i to prawda! Na postoju, na wolnych obrotach nie wiadomo czasem, czy silnik w ogóle pracuje. Przy 140 km/h można swobonie rozmawiać bez podnoszenia głosu.
Auto nowe. Na razie leje benzynę i o niczym nie muszę myśleć. Średnie spalanie ok. 6,5/100 też mnie nie rujnuje.
W najwyższej wersji tani nie jest, ale tez nie droższy niż konkurencja ( może poza koreańcami)
Uszczelka drzwi kierowcy nieprecyzyjnie spasowana wymusza nieco mocniejsze trzaśnięcie przy zamykaniu. Poza tym nic innego sie nie wydarzyło przez te 13 tys km
Nic nie miało miejsca.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 122KM 90kW [l/100km]