Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Hatchback 5d

Pitek, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI 140KM 103kW
Rok produkcji 2014
Volkswagen Golf VII Hatchback 5d 1.4 TSI 140KM 103kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Ford przyzwyczaił mnie do dobrego trzymania drogi i bałem się czy golf mu dorówna. Teraz mogę powiedzieć, że ze sportowym zawieszeniem nawet go przewyższa.
Bardzo przyjemne autko. Dobrze wyciszone w środku, precyzyjna skrzynia biegów, silnik chętnie wchodzi na obroty, bardzo dobrze trzyma się drogi, świetne wykończenie.
Pracuje równo i dobrze wyciszony. Szybko się nagrzewa, przy spokojnej jeździe wykazuje mały apetyt na paliwo.
Ma krótkie przełożenia, pracuje bardzo precyzyjnie, biegi wchodzą bez zgrzytów.
Mam autko z obniżonym fabrycznie zawieszeniem na kołach 225/45/17, dla mnie rewelacja, samochód prowadzi się jak przyklejony do asfaltu, nawet poprzeczne nierówności pokonuje bez problemów.
Mam parę dodatków, typu ledy do jazdy dziennej, bezdotykowy dostęp do samochodu itp. Auto dobrze wyciszone, materiały w środku wysokiej jakości, bardzo dobre spasowanie.
Wszystko pod ręką, może tylko kierownica przeładowana przyciskami ale teraz to już norma.
Miałem okazję się grzać jak i chłodzić, i nie ma z tym najmniejszego problemu.
Jak tą klasę auta jest bardzo dobrze, miałem poprzednio focusa mk III i było ciaśniej.
Bardzo dobre wyciszenie, nawet przy prędkościach autostradowych można spokojnie rozmawiać w środku.
Autko tak naprawdę jest jeszcze na dotarciu ale spalanie rewelacyjne, jak do tej pory 5,7 średnie, co uważam za rewelacyjny wynik zwłaszcza, że 3/4 to miasto.
Dostałem spory rabat dlatego uważam, że stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry.
Na razie bez problemów, nic nie puka, nic nie stuka.
Brak poważnych usterek. Mam 4 lata gwarancji, więc śpię spokojnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 140KM 103kW [l/100km]

5,6