Ocena kierowcy - Volkswagen Golf VII Variant

Tomek, 11 miesięcy temu
Silnik 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Rok produkcji 2017
Volkswagen Golf VII Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Inne : Wnętrze
Super auto dla rodziny 2+2 pod warunkiem, że dzieci już nie potrzebują wózków i innych gadżetów. Sporo miejsca w kabinie i z przodu i z tyłu, nawet przy zamontowanych fotelikach. Przesiadłem się z Mondeo i obawiałem się, że będę narzekał na przestrzeń, ale było takiego efektu. Bagażnik też całkiem pojemny i jedynie wyjazd na wakacje powoduje wyzwanie w tej kwestii (w mondeo też powodował ;) ) Jeździłem od przebiegu 40 tys, do 157 tys. i w tym czasie nie miałem ani jednej małej nawet awarii czy usterki. Silnik w zupełności wystarczający do dynamicznej jazdy, bez szaleństw oczywiście. Spalanie 6,5, choć na długiej trasie do Chorwacji spalił 4,8. Czego brakowało? Automatycznej klimatyzacji, ledowych świateł. Czasem też żałowałem, że nie mam DSG, ale ta manualna skrzynia radziła sobie naprawdę dobrze.
Żwawy, dynamiczny przy wyprzedzaniu, oszczędny
Bez najmniejszych problemów.
Brak zastrzeżeń
Biały lakier wrażliwy na odpryski autostradowe.
Bez większych problemów. Kombi, to wiadomo, ze z tyłu nie widać idealnie.
Wszystko na swoim miejscu, intuicyjne. Po 4 latach ciągle nie umiałem za pierwszym razem włączyć tempomatu, ale to pewnie dlatego, że nie robi się tego na co dzień. Przydałaby się jeszcze dodatkowa wtyczka na ładowarkę z tyłu. Bardzo przyjazny panel radia i pozostałych opcji do obsługi komputera.
Idealnie
Nie jest to Superb czy Mondeo, ale miejsca jest naprawdę sporo.
Do 130 super, potem głośno, ale bez przesady.
Olej, klocki, przeglądy- wszystko jak przystało na auto dla ludu.
W takiej cenie trudno jest znaleźć równie dobre auto.
Nic się nie zepsuło przez 4 lata użytkowania.
Nic, auto bezobsługowe. Trzeba dbać o przeglądy i tyle

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW [l/100km]

6,1
6,4
7,2
Dziennik kosztów dla Volkswagen Golf VII Variant 1.4 TSI BlueMotion Technology 125KM 92kW
Volkswagen Golf VII Variant