Ocena kierowcy - Volkswagen Jetta VI Sedan

hubi, 10 lat temu
Silnik 1.4 TSI 122KM 90kW
Rok produkcji 2012
Volkswagen Jetta VI Sedan 1.4 TSI 122KM 90kW od 2011 - Oceń swoje auto
Karoseria : Duże, wygodne auto rodzinne.
Jetta to udany samochód wielkością i komfortem jazdy odpowiadający samochodom klasy średniej. Do tego ekonomiczny i moim zdaniem elegancki. Kto zdecyduje się na jego zakup nie powinien być rozczarowany. W każdym razie ja jestem bardzo zadowolony i kupiłbym go po raz drugi, gdybym znowu miał dokonać wyboru.
Wzorowa kultura pracy (silnika prawie nie słychać) oraz bardzo dobra elastyczność. Jedynie moc, choć wystarczająca do normalnej jazdy, to jednak mogłaby być większa.
Bez uwag. Działa jak należy.
Z początku przyzwyczajony do bardziej miękko zestrojonego zawieszenia w Primerze, wydawało mi się nieco zbyt twarde. Jednak po przejechaniu prawie 25.000 km stwierdzam, że zawieszenie jest b. dobre. Samochód bardzo pewnie się prowadzi a przy tym ładnie i cicho wybiera nierówności, również te na drogach gruntowych. Jedyna uwaga, to zbytnie \"siadanie\" nadwozia przy większym obciążeniu.
Z kompletem czujek pomagających przy parkowaniu jest bardzo dobrze. Gdyby czujek z tyłu nie było, to nie byłoby już tak różowo.
Wszystko jest na swoim miejscu, jednak kilka uwag mam do sterowania automatyczną klimatyzacją, np. przy maksymalnym zmniejszeniu temperatury włącza się tryb auto i nawiewy zaczynają dmuchać na maksa.
Wszystko działa ok, ale jedna rzecz mnie wkurza. Minimalna temperatura jaką można ustawić to 18C, następna pozycja to LO która powoduje że do samochodu wpada powietrze o temperaturze otoczenia. W zimie gdy po mieście jeżdżę w kurtce, to 18C jest za ciepło, a niekoniecznie chcę aby do środka wpadało -20C. Przydałaby się pozycja 16C.
W kompaktowym sedanie nie można chcieć więcej. Bardzo wygodnie zarówno z przodu jak i z tyłu. Bagażnik duży i o dobrym kształcie. Ten samochód to prawdziwa limuzyna i pod względem ilości miejsca mogą się z nim równać jedynie auta klasy średniej, no i może Skoda Octavia.
Silnik pracuje bardzo cicho, do tego przy dużych prędkościach nie słychać żadnych uciążliwych szumów. Cisza panująca w samochodzie bardzo poprawia komfort podróżowania.
O serwisie i naprawach puki co się nie wypowiem, bo samochód nie miał żadnej awarii a jedyna wizyta w serwisie ograniczyła się do wymiany oleju. Co do spalania to jestem zadowolony. Spalanie na trasie to 5,5 l/100km przy jeździe ekonomicznej, 6-6,5l przy jeździe normalnej (prędkość przelotowa 140km/h + wyprzedzanie). W mieście średnio 7,5-8l. W ziemie na krótkich odcinkach i ww korkach max 9l.
Passat w cenie golfa.
Bez usterek