Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

trzainnego, 15 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Inne : genijalny spryskiwacz przedniej szyby;-) poza tym dobra widoczność i dynamika silnika
Inne : plastikowe trzasku trzasku
przyzwyczaiłem się do komfortowego samochodu, więc trudno mi się pogodzić z tym co zastałem w polo samochód poleciłbym osobom zadowalającym się spokojną jazdą miejską, mogącym zadowolić się surowym niemieckim wnętrzem i ceniącym użyteczność
pierwsze wrażenie to przyzwoita dynamika na niższych biegach i dobra elastyczność, jednak powyżej 80 brakuje mocy i wyprzedzanie staje się kłopotliwe
biegi jak dla mnie za krótkie, co powoduje wysokie obroty przy większych prędkościach drgania na kierownicy i hałas no i wyższe spalanie notorycznie zgrzyta przy wrzucaniu wstecznego co daje wrażenie że za raz się rozpadnie
zawieszenie słabo tłumi nierówności, jest dosyć twarde a do tego samochód mocno przechyla się na zakrętach co gorsze, fotele są dosyć twarde i słabo trzymają bocznie w zamian za to wydaje się trwałe
trudno chcieć więcej,
w zasadzie wszystko na swoim miejscu, wszystkie przełączniki w kabinie pracują z wyraźnym oporem co nie przeszkadza ale też nie daje wrażenia komfortu, plus na uchwyt wewnątrz klapy bagażnika. mam 182 cm wzrostu i na miejscu kierowcy jest mi po prostu nie wygodnie. fotel za blisko to mało miejsca na nogi, za daleko to mam za daleko do kierownicy
bez zastrzeżeń
z przodu ujdzie w tłoku. z tyłu siłą rzeczy trochę mało ale też nie ma tragedii, spory bagażnik biorąc pod uwagę wymiary auta
powyżej 80 robi się głośno, powyżej 120 lecimy odrzutowcem, sytuacji nie poprawiają skrzeczące plastiki
spodziewałem się mniejszego spalania. przeciętnie mieściło się między siedmiona a ośmiona litrami
wygórowane ceny starszych egzemplarzy moin zdaniem nie mają uzasadnienia, na ich korzyść przemawiają niskie ceny części i napraw, dostępność zamienników i części na złomowcach
biorąc pod uwagę wiek auta nie jest źle psuje się zamek w drzwiach, szfankował siłownik otwierający wlew paliwa
szwankował silnik, brak mocy i utrudnione zapalanie, ale jest już ok przeszkadzają tylko zgrzyty skrzyni biegów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

Volkswagen Polo III Hatchback