Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

Łukasz211, 13 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1996
Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Stosunek mocy do masy.
Autko za niewielkie pieniążki, polecam szczególnie osbom, dla któych mogłotoy być pierwsze autko.
Moc silnika odpowiednia do masy pojazdu. Dobra kulgtura pracy, elastycznośc. Silnik cichy, dynamiczny.Stosunek MOC - WAGA, nic dodać nic ująć, jest OK!
Pojawiają sie pewne zgrzytyt aczkolwiek to chyba już wiekowe auto i nie ma co zbytnio narzekać. Tym bardziej że poprzednim właścicielem uta była kobieta, najprawdopodobniej ułatwiająca sobie życiue. Zresztą która kobieta szanuje sprzegło.
Pojawia się problem ząbkowania opon. Zbieżność i kąty ustawienia koła sprawdzone. Podejrzewam że to przez amortyzator, który wprawdzie stuka ale na tak zwanym trzepaku aparatura pokazuje że wszystko oki. Wiec już sam nie wiem. A że wszystkie naprawy wykonuje w mojej polóweczce sam, wiec jest jak jest i co 8 tys km wymieniam opony na nowe (używane).
Widać prawie wszystko, więc nie jest źle.
jest oki, choć przy maksymalnie odsuniętych fotelach przednich, pasażerowie za nami mają już jednak powody do nażekania.
Miałem dość długi problem z ogrzewaniem. przez 2 lata cały czas zmieniałem termostaty aż nie natrafiłem na termostat WAHLERA - zdecydowanie polecam. Inne chodziły albo 3 dni albo wcale. Autko paliło na nich sporoooo wicej, ale może nie bede się chwalił zamarzającymi szybami od środka:D
czytaj ergonaomia, być może pomyliłem pojecia, choć też troszke racji mam.
Poząbkowane opony napewno nie dająkomfortu wyciszenia psychicznego kierowcy, ale sposób wiciszenia wystarczający, pomijając akurat opony w moim egzemplarzu.
Trasa 5,3 mieszana jazda 6,0 miasto 7,7 - zależnie od warunków ale o tym nie muszę chyba wspominać
sukcesywnie wymieiam wszytskie filtry, oleje i płyny. Jak kto dba tak i ma. to Swięte słowa. Usterek większych brak i radze sobie sam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,3