Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Hatchback

Rok produkcji 2000
Volkswagen Polo III Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1999-2001 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny
Auto dla kobiety, która porusza się po mieście i raz na jakiś czas zrobi zakupy do 3 reklamówek. Auto BARDZO ciasne i o ile jeszcze z przodu po przesunięciu foteli da się jechać, o tyle z tyłu ludzie czują się jak sardynki w puszce. Bagażnik śmiesznie mały, w którym brakuje miejsca po wrzuceniu jednej torby podróżnej lub po zrobieniu zakupów w sklepie. Mało podręcznych schowków dla kierowcy. 1.4 16V 75 km - silnik odpowiedni dla 1 osoby na miasto (mały, więc z parkowaniem nie ma problemu) i tyle w temacie. Kilka osób na pokładzie i auto praktycznie się wlecze (ale Vmax jeszcze wyciąga). Na trasie problematyczne wyprzedzanie. Bzyczący, denerwujący dźwięk silnika bardziej przypomina melexa, a motor sam w sobie NIEEKONOMICZNY. Założona sekwencja - w zimie w mieście 12 litrów LPG to norma. Średnie spalanie 9,6 litra. Najniższe możliwe - 7,5l. Choćbym się nie wiem jak starał, nie zejdę poniżej tej wartości. Do 120 km/h na autostradzie jeszcze pali znośnie, powyżej wskazówka spada w oczach. Spalanie benzyny litr mniej od LPG. Masa usterek (szczególnie losowe błędy silnika i okolic), choć to może kwestia mojego egzemplarza i magicznych 100k przebiegu (oryginalnego). Co miesiąc jest coś do roboty i powoli już mnie nudzi inwestowanie w ten samochód. Blacha bardzo dobra, stan idealny pomimo 14 lat. Plastiki w środku jakościowo średnie, najbardziej wycierają się chwyty drzwi. Klima padła rok temu, naprawa strasznie droga. Wyciszenie auta o dziwo dobre i zawieszanie również przyjemne jak na taki samochodzik. Auto ma zbyt lekki przód w porównaniu do innych samochodów, które użytkowałem, często boksuje w miejscach, gdzie innym samochodem mi się to nie zdarzało (niezależnie od jakości ogumienia). Lewarek zmiany biegów chodzi jak zabawka i ma się wrażenie, że kiedyś się go wyrwie. Sama skrzynia mało precyzyjna. Nie polecam zakupu bo za tę cenę jest masa innych samochodów, które są pojemniejsze i bardziej ekonomiczne.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

8,7