Ocena kierowcy - Volkswagen Polo III Sedan

Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Volkswagen Polo III Sedan 1.4 i 60KM 44kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : auto od zawsze w polsce i w bialymstoku wiec ta sól na drogach swoje robi,poczatki rdzy na blotniku i prawych drzwiach.
Układ elektryczny : czesto przepalajace sie zarowki, ale po wymianie wszystkich chyba mam od jakiegos czasu spokuj.
i am in love in vw. nie ma lepszej marki na swiecie.mechanika nie jest skomplikowana a ceny czesci tanie jak na dobra marke samochodow. samochodzik maly ale pakowny i ekonomiczny.
ma bardzo silny pierwszy bieg ktory szybko sie konczy ale ze swiateł wystarczy na ładny start.
brakuje my troche silnej dmuchawy zeby zrywala czapke z głowy ale nagrzewa sie calkiem szybko.
jak na tej wielkosci autko to przestrzeni jest wystarczajaco duzo, troche mogłbym na to narzekac jako kierowca ale nie bede bo jestem wysoki a polo daje duzo przestrzeni.
jest lepiej wyciszony niz deu lanos ktory jest o klase wyzej ale juz glosniejsze niz astra. przy spokojnej jezdzie silnika praktycznie nie slychac.zadnych stukow, skrzypienia, gwizdania przez uszczelki czy szumow z zewnątrz.
na trasie wcale nie jest glodny, przy dynamicznej jezdzie zuzycie 5l bezyny jest rzecza normalna.w miescie to tylko 7l. serwisowanie w aso troche kosztuje ale VW naprawic potrafi kazdy i ceny serwisu sa nie wysokie a ceny czesci nie wygurowane, to jeszcze zalezy od sklepu pewnie.
auto swoj wiek i przebieg ma i niektore czesci trzeba zreanimowac, ale to sa drobiazgi bez ktorych mozna sie obejsc.wszyscy mi mowia ze pod tym wzgledem przesadzam.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

5,8