Ocena kierowcy - Volkswagen Polo VI Hatchback 5d

Rok produkcji 2018
Volkswagen Polo VI Hatchback 5d 1.0 TSI 95KM 70kW 2017-2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Bardzo oszczędny i wygodny samochód - jak dla mnie, nie tylko do miasta. Polo wykorzystujemy do jazdy po mieście oraz do dalekich podróży powyżej 1000 km. W dalekich podróżach nie przekraczam prędkości 100 km/h. więc nie mam dużych wymagań co do wielkości silnika itd. Na trasie Polska - Chorwacja, samochód zapakowany po dach + 2 dorosłych osób i 2 duże Psiaki spalanie wynosi 4 litry na 100 km. Samochód jest pakowny oraz bardzo stabilnie się prowadzi jak na swoją klasę. Dla mnie idealny wybór.
Bardzo ekonomiczny oraz cichy w trasie do 100 km/h.
Biegi wybiera się bardzo precyzyjnie i szybko. Czasami się zacina przy wrzucaniu wstecznego.
Samochód doskonale trzyma się drogi. Polo nie jest podatne na boczne wiatry na autostradzie - mam tutaj porównanie do kilku innych samochodów tej samej wielkości z podobnego rocznika. Bardzo zwinnie pokonuje zakręty, a kierownica daje poczucie pełnej kontroli nad autem.
Bardzo dobrze
Odparowywanie szyb działa błyskawicznie.
Porównywalne do niektórych samochodów kompaktowych z segmentu C. Bardzo dużo miejsca nawet dla czterech osób.
Bardzo dobre jak na tą klasę.
Gdy kupowałem samochód w 2018 roku w salonie wraz z przedłużoną gwarancją oraz pakietem serwisowym na 4 lata zapłaciłem ok. 65 tyś zł. co uznałem za bardzo dobrą cenę. Wersja wyposażenia Comfortline.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TSI 95KM 70kW [l/100km]

5,3