Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco III Coupe

cule@o2.pl, 14 lat temu
Silnik 1.4 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Scirocco III Coupe 1.4 TSI 160KM 118kW 2008-2014 - Oceń swoje auto
Ze wzgledu na kompresor i sprzezarke silnik jest dosc glosny, aczkolwiek wnetrze bardzo dobrze wyciszone i slychac to jedynie z zewnatrz. Dla niektorych moze to byc wada, dla mnie osobiscie swist sprezarki to cud, miod i orzeszki:) Bardzo elastyczny na kazdym biegu.
6 biegowa, reczna - poki co bez problemow:)
Auto jest dosc niskie i szerokie w zwiazku z czym bardzo dobrze trzyma sie drogi, aczkolwiek przy tak duzych kolach i oponach na szerokim profilu trzeba uwazasz w koleinach podczas deszczu - bywa wesolo i czesto do akcji musi wkraczac ESP.
Trzeba sie przyzwyczaic. Bardzo krotka szyba z przodu, maska niewidoczna. Z tylu widocznosc bardzo ograniczona - polecam czujniki parkowania!
Dla mnie rewelacja - kierownica, fotele, rowniez jakos wykonczenia.
Polecam climatronic
Mam prawie 2m wzrostu i jak na 3d coupe o tych gabarytach jest swietnie! Jezdzilem audi A5 i jest w niej o wiele mniej miejsca na tylnej kanapie (tam w zasadzie mozna jedynie zostawic bagaz). W scirocco spokojnie mozna posadzic 2 osoby przy maxymalnie odsunietych przednich fotelach i wciaz pozostanie duzo miejsca na nogi z ta uwaga iz osoby powyzej 1,90m beda mialy malo miejsca nad glowami ze wzgledu na nisko poprowadzona tylnia czesc dachu.
Miasto 9.5-12L, mogloby byc mniej:) Trasa przy 120kmh - 7L, przy 160, ok 9L, powyzej juz ok 10-11L Nigdy jeszcze nie zszedlem ponizej 7L, przy czym uwazam sie za bardzo oszczednie jezdzaca osobe, wiec roznica w stosunku do danych fabrycznych jest znaczaca. Przegladow i napraw jeszcze nie bylo. Ogromnym plusem wg mnie jest fakt i nalezy je robic raz na 2 lata lub 30 tys km.
Doskonaly. W chiwli obecnej ceny juz nie sa tak atrakcyjne w ciagu poczatkowych 6 miesiecy sprzedazy, aczkolwiek moim zdaniem wciaz jest to jedna z lepszy ofert na rynku
Na razie bez uwag aczkolwiek przejechane dopiero 5000KM
jak dotychczas brak