Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco III Coupe

Pabloczenko, 6 lat temu
Silnik 1.4 TSI 160KM 118kW
Rok produkcji 2009
Volkswagen Scirocco III Coupe 1.4 TSI 160KM 118kW 2008-2014 - Oceń swoje auto
Karoseria : Najmocniejsza strona auta!
Układ hamulcowy : Hamulce jak żyletki.
Układ elektryczny
Zawieszenie
Samochód posiadam od ponad roku. Według mnie największą jego zaletą jest wygląd, który przyciąga wzrok przechodniów. Właściwie na tym jego zalety się chyba kończą. Wysokie spalanie (ok 11 litrów w mieście) przy normalnej jeździe. Drażniące drobne usterki elektryczne. Słabe wyciszenie wnętrza. Ciężko znaleźć model bez przygód blacharskich. Silnik ładnie przyspiesza, ale łańcuch w nim zamontowany jest prawdziwym bublem. Ogólnie polecam osobom które kupują auto sercem a nie rozumem :) Ja pomimo, że kieruję się tą zasadą, drugi raz tego auta raczej bym nie kupił.
Wymiana łańcucha przy 120 tys km. Po przejechaniu ok 16 tys km łańcuch znowu słychać przy odpalaniu. Silnik ogólnie daje niezłą frajdę podczas przyspieszania.
Na drugim biegu 100 km/h bez problemu.
Całkiem nieźle trzyma się drogi. Głośna praca zawieszenia, pomimo braku luzów.
Wizualnie auto bardzo ładne. Zdecydowanie przyciąga wzrok. Ciężko kupić scirocco bezwypadkowe..
Dość ciężko odparowują szyby pomimo sprawnej klimatyzacji i wymianie filtra kabinowego.
Uciążliwa liczba drzwi, ale każdy kto decyduje się na tego typu auto jest tego świadomy. Auto sprawia wrażenie bardzo małego, ale wewnętrzna przestrzeń baaardzo miło zaskakuje. Miejsca wystarczająco dla czterech dorosłych osób.
Przy prędkościach "patrolowych" bardzo cicho, ale już powyżej 110 km/h robi się naprawdę głośno. Pomimo sprawnego zawieszenia dość mocno słychać jego pracę wewnątrz pojazdu.
Auto wyposażone jest w kompresor i turbinę więc pomimo niskiej pojemności auto pali naprawdę dużo bo na krótkich odcinkach ponad 10 litrów na setkę. Większych napraw nie przeprowadzałem więc ciężko mówić mi o cenach części.
Jeżeli miałbym się zdecydować drugi raz na to auto to tylko ze względu na jego wygląd. Poza tym raczej nic mnie nie przyciąga do tego auta.
Jak w każdym używanym samochodzie. Do tej pory klakson stracił swój głos oraz jeden kluczyk się rozprogramował (dziwna sprawa). Z pilota nie działa również otwieranie bagażnika, więc trzeba go otwierać ze środka.
Na razie brak. Chociaż można podciągnąć głośno pracujący łańcuch rozrządu przy rozruchu auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 160KM 118kW [l/100km]

9,7