Ocena kierowcy - Volkswagen Scirocco III Coupe

Wolfgang7825, 3 lata temu
Silnik 2.0 TSI 265KM 195kW
Rok produkcji 2011
Volkswagen Scirocco III Coupe 2.0 TSI 265KM 195kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Fantastyczne brzmienie i ogień na tłokach. Nic tylko trzymać nogę na gazie.
Układ elektryczny
Brak napędu na 4 koła chyba boli najbardziej. Autko potrafi zapewnić sporo wrażeń z jazdy, wnętrze klasyczne ale komfortowe, bez udziwnień. Spalanie troszkę gryzie portfel ale nikt chyba nie spodziewa się dużej mocy bez wydatków. Z pozytywnych zaskoczeń dodam jeszcze, że miejsca z tyłu jest więcej niż się może wydawać. 4 osoby wejdą bez problemu.
Moc jak na ten samochód jest fantastyczna. Do zabawy i codziennej jazdy raczej starczy. Co do usterek to raczej autko dosyć bezawaryjne.
Jedyne automaty jakie miałem w dłoniach to właśnie DSG z Scirocco i PDK z 911. Zmienia biegi sprawnie i szybko ale przy PDK dalej czuć opóźnienia. Mimo wszystko jest bardzo dobrze.
Napęd na przód jest dosyć chaotyczny ale nie można tego nazwać minusem. Brakuje mi jednak napędu na 4 koła.
Piękny, na żywo 100 razy lepiej niż na zdjęciach. Scirocco raczej nie rdzewieją i mają ponadczasowy design.
Jeżeli ktoś jeździł raczej dużym suvem albo rodzinnym kombi to może lekko się przerazić widocznością. Nie ma tragedii ale też jestem w stanie wyobrazić sobie osobę, która czuje się tam jak w czołgu.
Wygodny, wyprofilowana kierownica, fotele trzymają w zakrętach. Cała deska rozdzielcza intuicyjna.
Bez zastrzeżeń, chłodzi sprawnie i grzeje.
O wiele więcej miejsca niż się wydaje. Szczególnie z tyłu. Pasażer mający 2m nie powinien mieć większego problemu (sprawdzone).
W porównaniu do innych samochodach poruszających się po naszych drogach to jest świetnie. ale w swojej klasie mogłoby być lepiej.
"turbo żyje, turbo pije". Nikt kto kupuje taki samochód nie powinien nastawiać się na 7 litrów w mieście. U mnie bliżej jednak do 15 przy dosyć dynamicznej jeździe.
Moc oferowana przez wariant R jest warta tej ceny. Poza tym auto nowoczesne jak na swoje lata i dalej wygląda świetnie. Według mnie warto, choć na rynku znajdują się dalej równie ciekawe modele.
U mnie minimalnie uszczelka nie dolega do szyby w malutkim punkcie i jak na 9 lat to tyle
Silnik 2.0 tsi w moim przypadku wolny jest od wad olejowych. Suchy, ma moc. Skrzynia biegów musiała być jednak naprawiana z czasem jeszcze za poprzedniego właściciela, ale jak kto dba tak ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 265KM 195kW [l/100km]

12,6