Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg II SUV Facelifting

Grzegorz, 6 lat temu
Silnik 3.0 V6 TDI BlueMotion 262KM 193kW
Rok produkcji 2015
Volkswagen Touareg II SUV Facelifting 3.0 V6 TDI BlueMotion 262KM 193kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Fajne auto robi wrażenie dobrze się prowadzi , ale czasami waga daje się we znaki. Słabe hamulce w porównaniu z np. Grand cheroki.
Miły dla ucha dźwięk 6ciu cylindrów, duża moc , auto zrywne szczególnie do 100, na autostradzie trochę gorzej, pewnie ze względu na duże gabaryty i wagę. Przy prędkościach autostradowych dużo pali , prawie dwa razy tyle co podaje producent.
Skrzynia działa bardzo dobrze podczas przyspiszania , notomiast czas reakcji przy szybkim redukowaniu jest długi, ale może tak ma być, nie wiem. Jest to mój pierwszy automat.
Bardzo fajny i przydatny po zjeździe z asfaltu, układ regulacji wysokości oraz funcja blokady napędu przy jeździe off roud. Regulacja z kolei twardości zawieszenia pozostawia trochę do życzenia wg mnie nie widze różnicy między normal, a comfort.
Dużo miejsca dobre wyciszenie . Pozycja comfort wydaje się że mogła by być bardziej comfortowa, ale jest dobrze.Przeznaczony do dużych dystansów. Po dużych przebiegach ok 1200 km w 1 dzień nie specjalnie czuć zmęczenie.
Jest ok. Kilka przycisków mogło by być w innym miejscu, ale to może kwestia przyzwyczajenia.
Szybko działająca klimatyzacja i ogrzewanie szczególnie nawiew na przednią szybę szybko odparowuje.
Jest bardzo dobrze, przy parkowaniu szczególnie tyłem słaba widoczność,ale trochę wprawy, oraz systemy optyczne pomagają skutecznie.
Bardzo dobre wyciszenie szczególnie w porównaniu z Grand cherikim.
I tu największe zaskoczenie, auto ma duży apetyt na paliwo, szczególnie przy prędkościach autostradowych.
Auto uważam za drogie w końcu to vw , za niedużo większe pieniądze można kupić bardziej zaawansowaną technologie np.q7.
Przy tak małym przebiegu trudno mówić o niezawodności. Martwi mnie trochę niewielkie zurzycie oleju. W serwisie mówią, że te silniki tak mają. Ja natomiast mam pierwszy samochód który bierze olej. Mondeo z przebiegiem 300000 nie bralo ni grama oleju.
Nie występują

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 TDI BlueMotion 262KM 193kW [l/100km]

12,5
Dziennik kosztów dla Volkswagen Touareg II SUV Facelifting 3.0 V6 TDI BlueMotion 262KM 193kW
10,1
Volkswagen Touareg II SUV Facelifting