Ocena kierowcy - Volkswagen Touareg II SUV

Mariusz, 13 lat temu
Silnik 3.0 V6 TDI BlueMotion 240KM 177kW
Rok produkcji 2010
Volkswagen Touareg II SUV 3.0 V6 TDI BlueMotion 240KM 177kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawde dobry samochód dla wymagających i mogących sobie pozwolić na odrobinę luksusu !!!
Bardzo dobry samochód na nasze drogi niestety jak głosi reklama nie dla wszystkich !!! Ale czasem warto zaszaleć ciężko zapracowanym coś się od zycia należy a do tego to bardzo bezpieczne narzedzie pracy !!!!
Niby ten sam silnik a pracuje dużo lepiej , tylko parę koników więcej a przy mniejszej masie jest dużo zrywniejszy , Naprawdę jak na takie autko poniżej 7 sekund do 100 to b. dobry wynik !!!
Niezła jest również ta 8 biegowa nowa skrzynia ma się wrażenie jakby się jechało tramwajem bardzo płynnie przechodzi na kolejne wyższe biegi - to rzeczywiscie duży przeskok z 6 biegowego tiptronica !!!
Mam wersja z zawieszeniem pow. regulowanym trybem jazdy i to jest to co najbardziej dopieszcza. poprzedni mój Touareg był na resorach i pomimo tego że trzymał sie drogi doskonale jest istotna róznica , naperawdę luksusowe zawieszenie co na naszych poskich drogach musi zostać docenione !!!
Bez zastrzezeń , jestem dość wysoki i ten typ samochodu jest dla mnie idealny a reszta to regulacja fotela i nie mam wiecej pytań !!!
Nie ma się do czego przyczepić !!!
4 strefowa wentylacja i klimatyzacja + ogrzewanie i wentylowanie siedzeń - też najwyższy poziom !!
No dobra nie mogę go przechwalić , jest dobrze !!
Powiedzmy między 4 a 5 !!!
Do przeglądu jeszcze za wczesnie mam go miesiąc ale efekty w oszczedności są bardzo znaczne !!! wczesniej nie wierzyłem ,że moze być aż tak znaczace . Z trasy Katowice -Olsztyn i z powrotem z pelnym obciązeniem 4 osoby + bagaż przywiozłem 8,7 l/100km dzisaj jadąc smotnie z Katowic do Cieszyna i z powrotem 8,2l/100km. Porównując to z poprzednim modelem gdzie na trasie rzadko schodziłem ponizej 11 l na 100km . Duży ukłon dla konstruktorów !!!
No mialem chrapkę na Cayene bo to pierwszy Porsche z dieslem ale ta przyjemność w analogicznym wyposażeniu kosztowałaby mnie prawie 100 tys wiecej a to już konkretne autko !!!
Za wczesnie na oceny !!!

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 TDI BlueMotion 240KM 177kW [l/100km]