Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

Kacper, 19 lat temu
Rok produkcji 1992
Volkswagen Vento 1.8 90KM 66kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Radość z prowadznia tego samochodu,pojemny bagażnik i ekonomia są rekompensatą wszelkich mankamentów technicznych i usterek.
Problem z układem chłodzenia.Działa tylko drugi bieg wentylatora ( włącza się przy 100 st. ).Wiatrak wentylatora źle osadzony w obudowie ( hałasy ).Czasem ubywa płynu chłodniczego ( nie mogę zlokalizować ).Uwaga na alternator ( posłuchać łożysk,jak pracują i zwrócić uwagę na "szczotki" ).Reszta ok.
Wymieniłem olej na Orlenowski.Poprzedni był fabryczny ( 13 lat ).Skrzynia pracuje ok,zdarza się usterka czujnika biegu wstecznego ( czasem "nie styka" ),wtedy nie świecą nam tylne światła wstecznego.
Wybieram się na kontrolę zawieszenia,rok temu było ok.Teraz słyszę czasem jakieś stuki,zobaczymy co to będzie.Zawieszenie typowo niemieckie,doskonałe na polskie drogi.
Trzeba przyzwyczaić się do podniesionego kufra i uważać przy cofaniu.
Wersja z Thermotronic rewelacyjna!Zimą przy ujemnej temp.mimo zimnego silnika po ok.3 min,od odpalenia samochodu czujemy ciepłe powietrze.Dzięki czujnikowi temp.układ utrzymuje w kabinie zadana przez nas temp.w zakresie 18-28 st.C.Brakuje mi tylko zamknięcia obiegu powietrza,ma to tylko Vento z klimą.
Z przodu świetnie,z tyłu trochę gorzej,w mojej wersji brakuje zagłówków z tyłu i jest to dla członków rodziny problem.
Posiadam LPG.Min.spalanie jakie udało mi się osiągnąć to 8,5l na trasie nad morze ( śr.prędk.ok.90-100 km/h ),w mieście ok.11,5 l.Maks.14 l przy bardzo szybkiej i dynamicznej jeździe.Na benzynie nie mierzyłem.
Osoboście przepłaciłem.Teraz wiem,że można znaleźć Vento w bardzo dorym stanie za przystępną cenę do 15 tys.zł.
Dość często palą się żarówki.Na desce rozdzielczej jest kilka takich,które można kupić wyłącznie w salonie VW.Malutka w specjalnej plastykowej oprawie ok.20 zł.
Należy zwrócić uwagę na katalizator i układ wydechowy.Spojrzeć na lakier i blachę na klapie bagażnika,nadkolach i masce.Wymieniałem także przegub zewn.i wewn.Uszkodzony byl termostat ( 70 zł ).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

10,8