Ocena kierowcy - Volkswagen Vento

Wulw, 6 lat temu
Rok produkcji 1996
Volkswagen Vento 2.0 115KM 85kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Niesamowita moc w eleganckim sedanie, bije na głowę rydwany wp.erdolu czy inne hondy cipik a przy dobrej jeździe i wyczuciu auta idzie jechać na równi z nowymi autkami łeb w łeb
Układ hamulcowy : Cały czas mam słabe hamulce może czas na zmianę klocków i tarcz
Bardzo dobry samochód polecam zarówno dla osób ceniących moc jak i dla myślących o komforcie oraz z małą rodziną czyt 1-2 dzieci,bagażnik mega 500 l dużo miejsca w środku.Posiadam wersje z klimatyzacją i pełną elektryką więc namiastka luksusu jest.
Mocny silnik i zarazem oszczędny, brak jakichkolwiek oznak starzenia się czy usterek pomimo takiego przebiegu
Wszystko pięknie biegi wchodzą bezproblemowo czasami 1 nie che wejść ale to moja wina leniwie dociskam sprzęgło
Doskonale się trzyma jezdni a nawet w przypadku poślizgu da radę wyciągnąć bez uszkodzenia
Przód świetny lusterka dobre szyba z tyłu niestety średnia widoczność
Nadmuch daję radę bardzo dobrze nawet podczas nawałnic nie paruję a ogrzewanie tylniej szyby to bajka jest niezawodne i bardzo bardzo szybkie
Z przodu dużo miejsca na tyle trochę mniej ale też wygodnie i 4 osoby jadą bardzo wygodnie w 5 jest tragedia zarówno dla kierowcy (brak widoczności w tylniej szybie ) jak i dla pasażerów w tyle
Powiem tak do 120 km/h bardzo przyzwoicie natomiast powyżej 140 głośno,160-170 b.głośno 190 (sprawdzałem czy po 21 latach wyciśnie tyle co fabryka mówiła w dniu wyjścia z salonu i dał radę) ale przy tej prędkości radia nie słyszałem
Bardzo ekonomiczne spalanie przy tej mocy i komforcie, minimum 9 max miasto lub 170km/h 12.5 gazu co do benzyny leję 100 oktanową z shella i pali minimum 7 max 9 l/100km Polecam ten niesamowity przecinak Polskich szos :)
Bardzo tanie w utrzymaniu części kosztują grosze, dostępność olbrzymia (dużo części od golfa 3 ) przy mojej ilości jazdy (dużej) zdarza się coś do wymiany jak np śrubka za 1 zł bo się rozsypała ze starości AUTENTYK, sprzęgło było inwestycją kosztowało 480 + 300 robota
Jak już coś się zdarza to koszty naprawy tańsze niż 1l Jacka Danielsa
Jedyne co to sprzęgło dla mnie drogie ale jak na inne auta tanio z tego co się orientuje

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

10,7