Ocena kierowcy - Volvo 460

moje pierwsze Volvo, 14 lat temu
Rok produkcji 1995
Volvo 460 1.8 90KM 66kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Bardzo ciekawe auto o trochę już konserwatywnym wyglądzie. Bardzo przyzwoity stosunek jakość-wyposażenie-cena. Za tak wyposażonego niemca np: Vectra lub Vento z podobnym przebiegiem trzeba zapłacić DWA razy tyle co za VOLVO. Zalety to cena: mega wielki bagażnik, Super wyposażenie: Elektryka, Airbag, klima, Szyberdach pólskóra i to wszystko za 4.tyś.zł. Jest to moje pierwsze VOLVO kupione z racji potrzeby posiadanie Taniego auta. Jestem BARDZO ZADOWOLONY i MILE ZASKOCZONY. Bardzo przyzwoite zużycie paliwa. Ceny napraw bardzo rozsądne bo to przecież silnik z Renault. Zużycie paliwa jak na tę klase jest bardzo niskie. Auto pomimo marki uchodzącej za drogą w eksploatacji jest porównywalne w kosztach utrzymania z nudnymi do bólu niemcami. Zaletą też jest ocynkowane nadwozie w moim roczniku 95 ZERO korozji co w porównaniu do Vectry jest mistrzostwem.
Przyzwoita kultura pracy. Jak jest zimny to trochę nie równa praca silnika ale ponoć to standard dla tego modelu. Nie wymagam aby auto 15 latnie chodziło jak szwajcarski zegarek.
Bardzo precyzyjnie nawet na zimnym silniku wszystko wchodzi gładko. Jedyna wada to wyciek oleju pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów - ale nie naprawiam bo nie jest to wielki problem.
Doskonały jak na ten rocznik - nic nie stuka nic nie puka. Na zakrętach trzyma się twardo choć na prostej sprawia wrażenie miękkiego - ogólnie zawieszenie to bardzo mocna strona auta. Pomimo wieku nie wymaga żadnych napraw.
siedzi się bardzo wysoko - jak dla mnie a nie jestem koszykarzem ani karłem to trochę nie wygodnie.
MADE in SWEDEN. wszystko na swoim miejscu - do bólu poukładane.
w zimie szybko się nagrzewa a latem jest znośnie nawet bez klimy.
tu trochę mogło by być lepiej - jest ok.
bardzo przyzwoicie
Bardzo przyzwoite zużycie paliwa. Ceny napraw bardzo rozsądne bo to przecież silnik z Renault. Zużycie paliwa jak na tę klase jest bardzo niskie. Auto pomimo marki uchodzącej za drogą w eksploatacji jest porównywalne z niemcami.
Super wyposażenie, w ocynkowanej karoserii za cenę o połowę mniejsza niż volkswageny.
Trudno oczekiwac mistrzostwa w piętnasoletnim aucie o wartości 4tyś.zł
tylko podstawowe naprawy eksploatacyjne - hamulce, plyny itd.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

7,8