Ocena kierowcy - Volvo S40 I

Zenek, 8 lat temu
Silnik 1.8 16V 122KM 90kW
Rok produkcji 2001
Volvo S40 I 1.8 16V 122KM 90kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniki w volvo są bardzo dobre.Zapewniają bardzo dobre osiągi przy optymalnym zużyciu paliwa i są bajecznie elastyczne.Pochwała dla konstruktorów za dobór przełożeń w skrzyni biegów!
Układ elektryczny : Ostatnio przepalają mi się żarówki oświetlenia wnętrza a do tanich nie należą.
Zawieszenie : Odzywają mi się łączniki z przodu ale to wina naszych dróg.
Karoseria : Auto nie ma dobrej ochrony antykorozyjnej-zaczynają brać nadkola.
Polecam to auto osobie,która lubi podróżować szybko ale i bezpiecznie.Volvo to zapewnia.Auto ma bardzo dobre osiągi przy zadowalającym zużyciu paliwa.Akceptuje lpg.
Silniki w volvo są bardzo dobre.Mój jest cichy,nie pali oleju,jest elastyczny i ergonomiczny.Polecam silniki benzynowe-akceptują lpg!
Skrzynie biegów w volvo są dobrze wykonane i nie haczą.Biegi wchodzą płynnie a skrzynia chodzi cichu.Lewarek bardzo przyjemnie leży w dłoni.
Prowadzenie volvo to czysta przyjemność.Układ kierowniczy jest sztywny,każdy ruch kierownicą przenoszony jest od razu na drogę.Auto ma mały promień zawracania.Wadą jest twarde i głośne zawieszenie.
Widoczność doskonała na wszystkie strony.Lusterka znakomite i duże.Kierowca wewnątrz volvo czuje się panem sytuacji i bezpiecznie.Wada-twarde i głośne zawieszenie.
Wnętrze volvo jest znakomicie zaprojektowane=według mnie znacznie lepiej niż kolejne wersje s40.Układ deski rozdzielczej,jej kształt i dobrane materiały-bardzo dobry-Wady-kiepski montaż,braki w dopasowaniu wnętrza-skrzypienie podszybia i obicia drzwi.Kłania się jakość montażu.Widać,że to jednak nie klasa premium.
Co tu dużo pisać-wentylacja jest dobra i ogrzewania odpowiednie.Wszystko ok.
Przestrzeni w moim volvo nie brakuje-jest wręcz idealnie.Z przodu i z tyłu nie brakuje miejsc na nogi.spokojnie na fotelach i kanapie zmieści się 5 osób.Fotele i kanapa bardzo wygodne.
Wyciszenie w volvo jest dobre choć między 3000 a 4000 obr silnika jego praca jest ciut za głośna dla mojego ucha.Ale może komuś innemu by to odpowiadało.
Volvo jeśli się odpowiednio obchodzi z pedałem gazu odwdzięcza się małym zużyciem paliwa.Na szczęście komputer pokładowy w tym bardzo pomaga.Co do kosztów utrzymania na średnim poziomie-na szczęście większość części jest dostępna jak nie od volvo to od carismy.
Ceny na rynku samochodów volvo należą do jednych z najniższych.Pojazd z 2003r można z powodzeniem kupić za ok.12/13 tysięcy zł.To dobra wiadomość przy kupowaniu-gorzej przy sprzedaży.
Drobne usterki się zdarzają owszem jak w każdym aucie ale można sobie z nimi poradzić.Dostęp do części na internecie jest poteżny a i dobry zaufany mechanik też pomoże.
Poważnych usterek jak na razie nie miałem.Oby tak dalej.Poza regulacją silnika,wymiany filtrów i przewodów wysokiego napięcia jeszcze nic poważnego nie musiałem wymieniać.Silnik jest prosty,sprzęgło standardowe bez dwumasy-czegóż chcieć więcej?może więcej mocy?

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 122KM 90kW [l/100km]

7,3