Ocena kierowcy - Volvo S40 I

Przebieg: 1 000 tys. km
Volvo S40 I 2.0 T 163KM 120kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Karoseria : Samochody które mają w tym momencie 20-18 lat także nie wiem czy można to uznać jako usterke, po prostu lata wilgoci i zmiennych temperatur odbijają swoje piętno
Volvo zakupiłem w 2018 roku za kwotę 8 tysięcy złotych, było to dosyć sporo jak na ten samochód jednak ja czekałem na swój egzemplarz aby był w dobrym stanie. Udałem się do polskiego komisu gdzie dokonałem zakupu sprowadzonego ze Szwecji egzemplarzu Volvo S40 I 2.0T 163KM. Od tego czasu nie wyobrażam sobie jeździć innym samochodem, wspólnie z żoną podzielamy zamiar zatrzymania Volvo aż padnie i wtedy wyprawimy mu właściwy pogrzeb. Świetnie się zbiera przy niskim spalaniu 10-12 litrów gazu, świetne zawieszenie idealnie wyważone nie za twardo ale nie pływasz. Dużo miejsca w środku, kokpit czytelny, przyciski na desce również łatwe w obsłudze. Bagażnik duży, pomimo butli schowanej w miejscu koła zapasowego można spakować się na urlop. Światła pięknie oświetlają drogę, klima chłodzi i grzeje perfekcyjnie. Przez 3 lata wymieniłem tylne tarcze i klocki oraz jakiś tam drążek przedni lewy z zawieszenia (ale było to moim błędem przy zakupie bo nie wiedziałem, że to strzelanie świadczy o uszkodzeniu). Z mankamentów co mogę ocenić to lusterka są dosyć małe co może niektórym przeszkadzać przy parkowaniu. No i lakier kolor granat na którym widać rysy i brud gdybym kupował drugi raz a na pewno bym to zrobił, to w innym kolorze. Przebieg auta 251000- dopisuje tutaj bo niestety rubryka z przebiegiem blokuje się na ilości 1000
Petarda, przyśpiesza świetnie i pracuje przyjemnie na gazie bez zarzutów. Oleju wchodzi ponad 5L więc delikatnie większy koszt klasycznej wymiany olej+filtr
Tutaj daje 4 gwiazdki, bo po dłuższym postoju tj. po chłodnej nocy trzeba trochę rozruszać skrzynie i wsteczny wchodzi ciężko przy czym trzeba użyć siły.
Dla mnie bomba, naprawdę świetne zawieszenie i promień skrętu robi robotę przy sedanie. Nisko się wsiada i można poczuć się jak w wyścigówce
Auto ma 19 lat czego się spodziewać? W tym roku po 3 latach zrobione dwa nadkola które gniły, progi okazały się całe i zdrowe pojawiła się tylko na nich rdza do wyczyszczenia szczotką po czym zniknęła. Koszt naprawy 1300 złotych po znajomości, oczywiście z lakierowaniem przy okazji drzwi i zderzak machnął.
Daje 4 a to dlatego, że po pierwsze lusterka zewnętrzne małe, przez tylną szybę też nie ma szału z widocznością. Mam spoiler więc jest jak jest, Słupki małe i przyjazne dla kierującego, no i przed światłami trzeba się delikatnie pochylić bo ta czarna przeciwsłoneczna folia na szybie nie pomaga.
Wszystko łatwe w obsłudze, w odpowiednich miejscach. Auto wygodne siedzenia bajeczka, trasy 800km zjada bez bólu dla kierującego
W zimę cieplutko szybko się nagrzewa, a w lato chłodno lodóweczka - nie ma do czego się przyczepić, przez 3 lata nic z klimą nie robiłem i nic się nie dzieje
Z przodu bajeczka, a z tyłu jak to z tyłu zależy kto siedzi z przodu. Przy moim 182cm jest wystarczająco miejsca z tyłu.
Przy prędkości +150 km/h robi się głośno, szum i słychać silnik
Paliwo co raz droższe za chwile ponad 6 zł a gaz ponad 3, gdyby nie to, to bym wszędzie +5km jeździł autem.
Bardzo dobra jakość za śmieszne pieniądze, naprawdę Polacy nie rozumiem Waszego zniechęcenia do tej marki i modelu. Moja mama miała Volvo V40 rok 2003 też zaje*isty samochód w dieslu i wszystko identyczne. Ja polecam stanowczo
Nie wiem nic, części eksploatacyjne to obowiązek nie drobiazg.
jaki tu spokój na na na na, nic się nie dzieje na na na na, nikt się nie bawi na na na na mechanik się nudzi na na na na

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 T 163KM 120kW [l/100km]

10,3