Ocena kierowcy - Volvo S40 II

Silnik 2.0 D 136KM 100kW
Rok produkcji 2008
Volvo S40 II 2.0 D 136KM 100kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : elastyczny, mocny, oszczędny
Samochód na dobrym europejskim poziomie, świetny silnik, więcej niż dobre zawieszenie, poręczny ale nie porywający, niczym was nie zadziwi ale i nie zawiedzie, bryka na codzień, tylko czemu tele kosztuje ? tego dali bóg nie wiem. Przecież to przebrany Fokus
nic dodać nic ująć, w klasie 2,0 litra turbo diesel silnik ten nie musi mieć kompleksów, dobra dynamika, wysoka kultura pracy, niski apetyt na paliwo, naprawdę warto
OK, mam problem jednak przy szybkim zapinaniu jedynka-wsteczny, często te biegi się po prostu mylą, o stłuczkę nie trudno zwłaszcza w pospiechu zdarza mi się zapiąć jedynkę zamiast wstecznego i na odwrót
świetny układ jezdny, zakręty pokonuje pewnie, doskonale tłumi nierówności, ale spodziewałem się bardziej miękkiego, komfortowego zestrojenia, tu się rozczarowałem
jest bobrze, może przedni słupek ciut za szeroki, polecam czujniki parkowania na tył, ciężko go wyczuć
zauważyłem dwie niedoróbki. pierwsza to odbijające się w nocy kontrolki tablicy rozdzielczej i zegarów w lewym lusterku, przeszkadza i po pewnym czasie irytuje, nie można z tym nic zrobić. Druga to taka że koło kierownicy zasłania włącznik świateł przeciwmgielnych ( w nocy nie można go zlokalizować) oraz klapkę do wlewu paliwa. A że oba są obok siebie pomyłki są częste
idealnie, no comments
kierowca bez przepychu, ale też nie ma powodu do narzekania, za to z tyłu ilośc miejsca mocno ograniczona, zwłaszcza nad głową go brakuje, ja mam tylko 177cm a głową dotykam podsufitki
jest cicho a nawet bardzo cicho
plus niskie zużycie paliwa, minus wysokie koszty serwisu
inne marki dają więcej za te pieniądze, ale to Volvo więc cena jest adekwatna do znaczka na masce
do 40 tyś przebiegu bez awari
do 40 tyś przebiegu bez awari